Набрали чинності зміни в законодавстві про захист персональних даних

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи захисту персональних даних». Відтепер функції нагляду та контролю за дотриманням відповідного законодавства здійснює омбудсмен.

З 1 січня 2014 року набрали чинності зміни, внесені до деяких законодавчих актів щодо захисту персональних даних. Відповідні зміни внесено до Закону України «Про захист персональних даних» та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

З огляду на те, що за час функціонування Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 № 2297-VI було виявлено низку недоліків та неточностей, з нового року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи захисту персональних даних» від 03.07.2013 № 383 VI.

Відтепер функції нагляду та контролю за дотриманням законодавства у сфері захисту персональних даних здійснює Уповноважений Верховної Ради України з прав людини (омбудсмен).

Він має широке коло повноважень, зокрема:

  • отримує пропозиції, скарги та інші звернення фізичних і юридичних осіб з питань захисту персональних даних та приймає рішення за результатами їх розгляду;
  • проводить на підставі звернень або за власною ініціативою виїзні та безвиїзні, планові, позапланові перевірки володільців або розпорядників персональних даних;
  • отримує на свою вимогу та має доступ до будь-якої інформації (документів) володільців або розпорядників персональних даних, які необхідні для здійснення контролю за забезпеченням захисту персональних даних;
  • затверджує нормативно-правові акти у сфері захисту персональних даних;
  • складає протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності та направляє їх до суду.

Відтепер процедура державної реєстрації баз персональних даних передбачає обов’язкове повідомлення омбудсмена про обробку персональних даних.

Також закон забороняє обробку персональних даних про здоров’я; расове або етнічне походження; політичні, релігійні або світоглядні переконання; членство в політичних партіях та професійних спілках; засудження до кримінального покарання.

Обробляти персональні дані без застосування відповідних положень фізичні особи можуть виключно для особистих чи побутових потреб, а також для журналістських і творчих цілей.

Усі зміни, внесені у законодавство щодо захисту персональних даних розглянуто та проаналізовано на сторінках листопадового номера журналу «Практика управління закладом освіти». Зазначені документи розміщено в експертно-правових системах «Експертус: Дошкільний заклад» та «Експертус: Школа».

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Коли весняні канікули в школі — працює план

Кожен заклад освіти самостійно планує графік канікул. У декого вони розпочнуться в березні і будуть короткотривалими. Більшістю організаційних питань до весняних канікул у загальноосвітньому навчальному закладі опікується заступник директора
20018

Як аналізувати урок вчителя

Урок — це творча майстерня вчителя і лабораторія керівника. Після аналізу відвіданого уроку народжуються нові ідеї й задуми щодо поліпшення освітнього процесу.
230771

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
4319

Обдаровані діти у початковій школі: виявлення та етапи роботи

Дітей невтомно називають національним надбанням та майбутнім країни. А обдарованих дітей визнають основним творчим та інтелектуальним потенціалом. У роботі з обдарованими дітьми та розвитку обдарованості загалом більше питань, ніж відповідей
14844

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді