Міністр освіти і науки України пропонує накласти мораторій на перевірки у вітчизняних ЗНЗ до кінця навчального року. У відомстві повідомляють, що численні комісії відволікають педагогів та негативно впливають на їхню роботу.
Міністерство освіти і науки України (МОН) звертається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з проханням накласти мораторій на здійснення перевірок навчальних закладів до кінця навчального року.
Відповідний лист «Щодо зменшення кількості перевірок навчальних закладів» № 1/9-170 від 24.03.2014 підписав Міністр освіти і науки України Сергій Квіт.
Ця ініціатива зумовлена зверненнями освітянських громадських організацій з приводу численних перевірок навчальних закладів.
«Численні комісії та зростання кількості звітних матеріалів відволікають працівників від виконання основних обов’язків, що негативно впливає на роботу педагогічних колективів», — йдеться у повідомленні МОН.
Зазначений документ розміщено в експертно-правових системах «Експертус: Дошкільний заклад» та «Експертус: Школа».
Хто визначає завдання та обов’язки директора дошкільного закладу і який зміст роботи за цією посадою. Про це — коротко у статтті
За розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти відповідає керівник, а за проведення інституційного аудиту - Державна служба якості освіти. Ці дві системи тісно пов’язані між собою, оскільки критерії, за якими має проводитись самооцінювання освітньої діяльності та інституційний аудит - однакові
У Законі про освіту є інструмент боротьби з плагіатом та «запозичуваннями» надбань в освіті — стаття 42 «Академічна доброчесність»
За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
Що у Законі про загальну середню освіту — уточнимо зміни, пов'язані з війною, та проаналізуємо ключові положення й структуру Закону