Професійна адаптація практичного психолога

Публікації травневого числа журналу «Практичний психолог: Школа» стануть у пригоді фахівцям. На його сторінках опубліковано корисні матеріали, присвячені професійній адаптації практичного психолога до нових умов роботи.

Побачило світ травневе число журналу «Практичний психолог: Школа». У ньому подано публікації щодо полегшення адаптування різних категорій дітей до нових умов навчання, а також і самого фахівця до нових умов роботи; налаштування учнів на успішне проходження державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання; підвищення професійного рівня під час роботи з клієнтом із посттравматичним станом тощо.

Визначальною особливістю діяльності практичного психолога є постійна новизна в роботі. Це потребує від фахівця зібраності, здатності швидко реагувати, відповідальності тощо. Однак значні енергетичні затрати практичного психолога колеги-педагоги інколи навіть не визнають, та й турбуватися про збереження чи відновлення власного психологічного стану фахівець має сам. Про те, як робити це грамотно й ефективно, йдеться у статтях «Стресова ситуація: допомогти самому собі» та «Відновлення активної життєвої позиції після стресу». Адже практичний психолог, як жоден інший педагогічний працівник, має дбати про професійну й особистісну психогігієну, а також прагнути до постійного саморозвитку і зростання.

Стресовим для практичного психолога системи освіти також є початок його кар’єри, оскільки зазвичай майбутні фахівці психологічної служби приходять на своє перше місце роботи, ідеалізуючи його. Публікація «Початок професійного становлення практичного психолога» дасть змогу збалансувати уявлення про професійні обов’язки й ідеальне місце роботи; підкаже, як практичному психологу-початківцю успішно розпочати кар’єру.

Для досвідчених практичних психологів, які повертають на робоче місце після відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у пригоді стане матеріал «Подолати новий бар’єр: повторна адаптація практичного психолога». У ньому читайте про переваги і недоліки повернення фахівця на посаду після тривалої перерви, підготовку до цього та шляхи полегшення його повторної адаптації.

Перед початком нового навчального року фахівець психологічної служби навчального закладу стикається з адаптацією першокласників та новачків, які переходять із інших шкіл. Про те, для чого варто заздалегідь налагоджувати співпрацю з батьками майбутніх першокласників та вивчати індивідуальні особливості адаптування новачків до умов нового навчального закладу, йдеться у статтях «Співпраця практичного психолога з батьками як запорука успішної адаптації першокласника» і «Вивчення процесу адаптування новачка у разі зміни навчального закладу». Також у них подано «Орієнтовні правила для першокласника», «Рекомендації батькам щодо адаптації дитини до нових умов шкільного життя», пам’ятку для новачка «Як побудувати взаємин з однокласниками» тощо.

Особливості шестирічного першокласника, адаптація дитини із затримкою психічного розвитку до школи, статеве виховання дитини — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках травневого числа журналу «Практичний психолог: Школа».

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Як аналізувати урок вчителя

Урок — це творча майстерня вчителя і лабораторія керівника. Після аналізу відвіданого уроку народжуються нові ідеї й задуми щодо поліпшення освітнього процесу.
230639

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
4318

Обдаровані діти у початковій школі: виявлення та етапи роботи

Дітей невтомно називають національним надбанням та майбутнім країни. А обдарованих дітей визнають основним творчим та інтелектуальним потенціалом. У роботі з обдарованими дітьми та розвитку обдарованості загалом більше питань, ніж відповідей
14839

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді