В українських школах скасували обов’язкове вивчення другої іноземної мови

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на канал Messenger — Експертус Освіта! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Відтепер вивчення другої іноземної мови не є обов’язковим для українських шкіл. У навчальних закладах, які не мають належних умов, дозволено перерозподілити ці години на інші предмети.

Міністерство освіти і науки України скасувало обов’язкове вивчення другої іноземної мови у вітчизняних школах. Про це повідомив заступник Міністра освіти й науки України Павло Полянський.

За його словами, відомством було вилучено ту норму, яка змушувала школи обов’язково викладати другу іноземну мову, починаючи з 5 класу, навіть за відсутності вчителів та належних умов.

Відтепер у школах, де немає умов для вивчення другої іноземної мови, ці години можна перерозподілити на інші предмети. Зокрема, посадовець наголосив, що більше годин варто відвести на вивчення предмета «Захист Вітчизни».

додаток

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як політика «Освіта для життя» змінює українську школу

Упровадження комплексної політики МОН «Освіта для життя», яка є продовженням реформи НУШ, розпочалося у вересні 2025 року. Які зміни вже відбулися у школах, а які очікуються до 2030 року? Яку користь вчителям дають інструменти цифрової платформи «Освіта для життя»? Про все це — далі у статті
122

Що треба знати про накази з адміністративно-господарських питань

Робота з наказами має здійснюватися за певними законами, дотримання яких — запорука юридичної сили та достовірності цих документів, а відтак й успішної діяльності закладу. Розглянемо, які накази відносять до наказів з адміністративно-господарських питань та як розрізняти ці накази та накази з основної діяльності
75709

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді