Психологічний супровід становлення вікових новоутворень дошкільника

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Саме цій темі присвячено липневе число журналу «Практичний психолог: Дитячий садок». Новоутворення дошкільного дитинства, психологічний супровід становлення емоційної децентрації, особливості вивчення розвитку уяви в дошкільників — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках фахового журналу.

Публікації липневого числа журналу «Практичний психолог: Дитячий садок» присвячені психологічному супроводу становлення вікових новоутворень у дошкільників. Це питання визначає ефективність освітнього процесу в дитячому садку, адже вікові новоутворення результують процес психічного розвитку дитини у віковому періоді.

Від цілісності уявлень практичного психолога, педагогів та батьків про особистісні новоутворення дошкільного дитинства, від майстерності визначати і характеризувати їх залежить успіх розв’язання проблеми повноцінного розвитку особистісного потенціалу дитини. Тож у пригоді фахівцю стане стаття «Психологічні новоутворення дошкільного дитинства».

Своєчасна поява вікових новоутворень та якість їх прояву є критеріями якості організації освітнього процесу в дитячому садку. А врахувати особливості, тонкощі, нюанси індивідуального розвитку кожної дитини в освітньому процесі дитячого садка можливо за умови адекватної організації психологічного супроводу. У цьому практичному психологу допоможуть статті «Психологічний супровід становлення емоційної децентрації» та «Особливості психологічного супроводу становлення та розвитку уяви».

Однією з передумов грамотного та ефективного психологічного супроводу розвитку дошкільника є вивчення розвитку його уяви, що є центральним новоутворенням дошкільного періоду. Про діагностичний етап розвитку уяви, а також його інструментальне забезпечення — у статті «Особливості вивчення розвитку уяви в дошкільників».

Формувати уміння розрізняти і розуміти почуття та емоції інших потрібно вже з дитинства. Завдання практичного психолога — максимально залучити до цього процесу батьків та педагогів. Про особливості формування емоційної компетентності дошкільників читайте в публікації «Емоційна децентрація — вікове новоутворення старших дошкільників», у якій подано конспект тренінгового заняття для батьків і педагогів «Здатність до емоційної децентрації — важливе новоутворення дитини старшого дошкільного віку», а також анкету для батьків «Чи вміє Ваша дитина співпереживати?».

Практичний психолог, який прагне бути ефективним у своїй діяльності, має враховувати, що робота в команді однодумців набагато результативніша, аніж самостійна — особливо щодо формування соціально-ціннісної поведінки дошкільників. Спільні зусилля практичного психолога, вихователя-методиста та інших працівників дитячого садочка сприяють досягненню поставлених цілей психологічного супроводу. Як цього досягти дізнаєтеся зі статті «Робота щодо формування соціально-ціннісної поведінки дошкільників».

Результати редакційного конкурсу, критерії вікової періодизації психічного розвитку, поради та рекомендації для батьків та педагогів щодо забезпечення гармонійного емоційного розвитку дитини, фахова допомога під час стресових ситуацій — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках липневого числа журналу «Практичний психолог: Дитячий садок».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275513

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22084

Документи асистента вчителя у роботі з учнями з особливими освітніми потребами

Документація асистента вчителя не остаточно унормована. Заклад освіти самостійно затверджує перелік документів на основі посадових обов'язків асистента вчителя та окремих нормативних документів і роз’яснень
264521

Медитація: піклуємося про ментальне здоров’я — своє і учнів

Чому медитація — проста і пасивна — стає порятунком для людини? Як саме вона впливає на наш мозок та емоції? Які техніки доступні для кожного з нас, щоб віднайти свій особистий «тихий острівець» у шаленому потоці повсякденного? Використайте прості техніки, щоб допомогти собі та навчити своїх учнів
1981

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді