Сьогодні святкують Міжнародний день шульги

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

У світі цей день вперше відзначали 13 серпня 1992 за ініціативою британського Клубу ліворуких, створеного в 1990 році. В Україні Міжнародний день шульги святкують вдруге.

Вперше Міжнародний день шульги запропоновано святкувати у 1976 році у документі «Білль про ліворуких». Міжнародна конфедерація ліворуких (штат Канзас, США) запропонувала відзначати 13 серпня Міжнародний день шульги, що знаменує боротьбу за свободу і гідність ліворуких усього світу.

У світі цей день вперше відзначали 13 серпня 1992 за ініціативою британського Клубу ліворуких, створеного в 1990 році. В Україні Міжнародний день шульги святкують вдруге.

Цього дня лівші всього світу прагнуть привернути увагу виробників товарів до необхідності враховувати і їхні зручності, влаштовують різноманітні заходи і змагання. Проте головною стурбованістю Клубу ліворуких Великобританії є те, що в багатьох школах країни дітей-шульг, як і раніше, прагнуть перевчити до письма правою рукою, що викликає психологічні стреси і знижує успішність учнів. У ставленні до ліворуких дітей є свої особливості.

Щодо України, то вчителі констатують, що у школах таких дітей більшає з кожним роком. Вразливі, зі слабким імунітетом, відповідальні, але часто невпевнені в собі. Такі діти потребують особливого психологічного супроводу ще в дитячому садку.

На Русі до шульг ставилися підозріло. Їм навіть забороняли надавати свідчення в суді. Вважалося, що шульгою був сам диявол. А в радянських школах завжди таких дітей переучували.

Психологи зазначають, що всі шульги володіють сильним характером і потужним творчим потенціалом. За даними досліджень, ліворукі частіше, ніж праворукі, стають висококласними фахівцями (53% проти 38%). А також рівень IQ у ліворуких помітно вищий, ніж у праворуких.

Серед шульг багато знаменитих людей: Леонардо да Вінчі, Пабло Пікассо, Марк Твен, Лев Толстой, Ейнштейн, Юлій Цезар. Пишуть лівою принц Чарльз та Барак Обама, Джулія Робертс, Анджеліна Джолі, Міла Йовович, Ніколь Кідман.

Багато цікавої та корисної інформації про дітей-шульг ви знайдете у наших публікаціях «Психологічний супровід дитини-шульги в дитячому садку» у журналі № 01/2013 «Практичний психолог: Дитячий садок», а також «Супровід дитини-шульги», «Розвиток дитини-шульги» у випуску № 2014.1 КОЗА-ДИСКа «Шаблони і розробки для вихователя-методиста».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275516

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22086

Документи асистента вчителя у роботі з учнями з особливими освітніми потребами

Документація асистента вчителя не остаточно унормована. Заклад освіти самостійно затверджує перелік документів на основі посадових обов'язків асистента вчителя та окремих нормативних документів і роз’яснень
264524

Медитація: піклуємося про ментальне здоров’я — своє і учнів

Чому медитація — проста і пасивна — стає порятунком для людини? Як саме вона впливає на наш мозок та емоції? Які техніки доступні для кожного з нас, щоб віднайти свій особистий «тихий острівець» у шаленому потоці повсякденного? Використайте прості техніки, щоб допомогти собі та навчити своїх учнів
1982

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді