Сьогодні святкують Міжнародний день шульги

У світі цей день вперше відзначали 13 серпня 1992 за ініціативою британського Клубу ліворуких, створеного в 1990 році. В Україні Міжнародний день шульги святкують вдруге.

Вперше Міжнародний день шульги запропоновано святкувати у 1976 році у документі «Білль про ліворуких». Міжнародна конфедерація ліворуких (штат Канзас, США) запропонувала відзначати 13 серпня Міжнародний день шульги, що знаменує боротьбу за свободу і гідність ліворуких усього світу.

У світі цей день вперше відзначали 13 серпня 1992 за ініціативою британського Клубу ліворуких, створеного в 1990 році. В Україні Міжнародний день шульги святкують вдруге.

Цього дня лівші всього світу прагнуть привернути увагу виробників товарів до необхідності враховувати і їхні зручності, влаштовують різноманітні заходи і змагання. Проте головною стурбованістю Клубу ліворуких Великобританії є те, що в багатьох школах країни дітей-шульг, як і раніше, прагнуть перевчити до письма правою рукою, що викликає психологічні стреси і знижує успішність учнів. У ставленні до ліворуких дітей є свої особливості.

Щодо України, то вчителі констатують, що у школах таких дітей більшає з кожним роком. Вразливі, зі слабким імунітетом, відповідальні, але часто невпевнені в собі. Такі діти потребують особливого психологічного супроводу ще в дитячому садку.

На Русі до шульг ставилися підозріло. Їм навіть забороняли надавати свідчення в суді. Вважалося, що шульгою був сам диявол. А в радянських школах завжди таких дітей переучували.

Психологи зазначають, що всі шульги володіють сильним характером і потужним творчим потенціалом. За даними досліджень, ліворукі частіше, ніж праворукі, стають висококласними фахівцями (53% проти 38%). А також рівень IQ у ліворуких помітно вищий, ніж у праворуких.

Серед шульг багато знаменитих людей: Леонардо да Вінчі, Пабло Пікассо, Марк Твен, Лев Толстой, Ейнштейн, Юлій Цезар. Пишуть лівою принц Чарльз та Барак Обама, Джулія Робертс, Анджеліна Джолі, Міла Йовович, Ніколь Кідман.

Багато цікавої та корисної інформації про дітей-шульг ви знайдете у наших публікаціях «Психологічний супровід дитини-шульги в дитячому садку» у журналі № 01/2013 «Практичний психолог: Дитячий садок», а також «Супровід дитини-шульги», «Розвиток дитини-шульги» у випуску № 2014.1 КОЗА-ДИСКа «Шаблони і розробки для вихователя-методиста».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Шляхи подолання дитячої агресії

Чому діти жорстокі одне до одного? Чому вважають, що приниження іншого — привід пишатися собою і свідчення героїзму? Головне — убезпечити дітей від цього. Працюємо в системі «педагоги — учні — батьки» та шукаємо причини та шляхи подолання дитячої агресії в школі
19663

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46386

Правила літніх прогулянок

Улітку дітям хочеться більше часу проводити на свіжому повітрі. Там можна вдосталь побігати, покопирсатися в піску та пограти з однолітками. Щоб у дітей залишалися лише позитивні враження від таких прогулянок, вихователям слід залишатися уважними та дотримуватися правил
6206

Прохолодна робота дошкільного закладу в літню спеку

Синоптики прогнозують спекотне й посушливе літо. Найвищою температура повітря буває в липні та на початку серпня. Як організувати провітрювання приміщень, аби запобігти негативному впливу спеки на дитячий організм
8750

Завершуємо навчальний семестр у школі

На закінчення навчального семестру в закладах загальної середньої освіти педагоги підбивають підсумки роботи, звітують. Нині звіт учителя за семестр — це здебільшого вчасне виставлення оцінок за семестр, коректно заповнені класний журнал і табелі навчальних досягнень учнів
207177

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді