Надати домедичну допомогу — потреба сучасності

З метою удосконалення надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах Міністерство охорони здоров’я України видало наказ «Про затвердження порядків надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах» від 16.06.2014 № 398.

Ситуація в країні залишається складною і вимагає відповідного реагування з боку не лише влади, а й усіх громадян. З метою запобігання ускладнень ситуації та інформування громадян, Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) видало наказ «Про затвердження порядків надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах» від 16.06.2014 № 398. У МОЗ підготували наказ задля удосконалення надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах.

Домедична допомога — невідкладні дії та організаційні заходи, спрямовані на врятування та збереження життя людини в невідкладному стані та мінімізацію наслідків впливу такого стану на її здоров’я, що здійснюються на місці події особами, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками повинні володіти основними практичними навичками з рятування та збереження життя людини, яка перебуває у невідкладному стані, та відповідно до закону зобов’язані здійснювати такі дії та заходи.

У документі йдеться про особливості надання домедичної допомоги у різних ситуаціях. Зокрема, при раптовій зупинці серця, при серцевому нападі, при підозрі на пошкодження хребта, при підозрі на травму голови (черепно-мозкова травма), при підозрі на пошкодження живота, при підозрі на інсульт, при підозрі на гостре отруєння невідомою речовиною, при утопленні тощо.

Для удосконалення медичного обслуговування дітей у дошкільних навчальних закладах на сторінках журналу «Медична сестра дошкільного закладу» завжди публікується огляд нормативних документів, регламент роботи, підготовка санітарних бюлетенів, інструкції, консультації для батьків.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27853

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді