Надати домедичну допомогу — потреба сучасності

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

З метою удосконалення надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах Міністерство охорони здоров’я України видало наказ «Про затвердження порядків надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах» від 16.06.2014 № 398.

Ситуація в країні залишається складною і вимагає відповідного реагування з боку не лише влади, а й усіх громадян. З метою запобігання ускладнень ситуації та інформування громадян, Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) видало наказ «Про затвердження порядків надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах» від 16.06.2014 № 398. У МОЗ підготували наказ задля удосконалення надання домедичної допомоги особам при невідкладних станах.

Домедична допомога — невідкладні дії та організаційні заходи, спрямовані на врятування та збереження життя людини в невідкладному стані та мінімізацію наслідків впливу такого стану на її здоров’я, що здійснюються на місці події особами, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками повинні володіти основними практичними навичками з рятування та збереження життя людини, яка перебуває у невідкладному стані, та відповідно до закону зобов’язані здійснювати такі дії та заходи.

У документі йдеться про особливості надання домедичної допомоги у різних ситуаціях. Зокрема, при раптовій зупинці серця, при серцевому нападі, при підозрі на пошкодження хребта, при підозрі на травму голови (черепно-мозкова травма), при підозрі на пошкодження живота, при підозрі на інсульт, при підозрі на гостре отруєння невідомою речовиною, при утопленні тощо.

Для удосконалення медичного обслуговування дітей у дошкільних навчальних закладах на сторінках журналу «Медична сестра дошкільного закладу» завжди публікується огляд нормативних документів, регламент роботи, підготовка санітарних бюлетенів, інструкції, консультації для батьків.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Десять поширених помилок у мовленні освітян

Розберемо 10 поширених помилок у мовленні освітян — кальки з російської, неправильне написання абревіатур і відмінювання прізвищ тощо. Читайте, навчайтеся та навчайте!
40

Як скласти протокол батьківських зборів у ЗДО

Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
103083

Індивідуальна програма розвитку учня школи

Для учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються у вашому закладі освіти, потрібно розробити індивідуальну програму розвитку. Хто розробляє цей документ, на основі якої інформації та які частини він має містити - розбираємо в статті
103081

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді