Державний комітет телебачення і радіомовлення України повідомляє, що вперше транслюватимуть в Україні мультфільми з тифлокоментарем державні телерадіокомпанії.
Зовсім скоро незрячі діти матимуть можливість ознайомитись із кращими зразками української та світової анімації
У 2013 році у межах інноваційного для України проекту під назвою «Мультфільм для незрячих» Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів — УСІ» розпочав роботу над створенням 24 мультиплікаційних фільмів з тифлокоментарем (аудіодискрипцією) для незрячих малят.
Тифлокоментар (аудіодискрипція) — спеціальний закадровий коментар диктора, який дає змогу незрячим дітям зрозуміти сюжет і розпізнати його героїв:
За сприяння Державний комітет телебачення і радіомовлення України (Держкомтелерадіо) державні телерадіокомпанії долучилися до ініціативи громадських організацій інвалідів зробити анімаційні фільми доступними для незрячих дітей.
У Держкомтелерадіо зазначили, що вперше транслюватимуть в Україні мультфільми з тифлокоментарем саме державні телерадіокомпанії. Досі аналогів аудіовізуальних творів з тифлокоментуванням в Україні не було. Нині виготовлено вже 17 мультиплікаційних фільмів з тифлокоментарем.
Цікаво, що перший в Україні мультиплікаційний фільм з тифлокоментарем (аудіодискрипцією) «Сонячний коровай» створила у травні 2013 року творча група у складі Олександри Бонковської, Оксани Потимко, Андрія Демчука.
Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
Ознайомтеся зі змістом та основними вимогами Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти. Акцентуємо увагу на тому, що потрібно знати керівнику закладу
З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок