Майбутнє української освіти

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Під час брифінгу, який відбувся 7 листопада 2014 року Інна Совсун, перший заступник Міністра освіти і науки, повідомила про те, що у «Концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 років» експерти пропонують розглянути ймовірність відновлення проекту 12-річної шкільної освіти, а також внести зміни щодо атестації вчителів.

«Концепцію розвитку освіти України на період 2015-2025 років» (Концепція) винесено на обговорення громадськості з метою спонукати суспільство взяти активну участь у творенні майбутнього української освіти. Концепцію розроблено зовнішніми фахівцями і вона не являється офіційним документом Міністерства освіти і науки України.

У документі експерти пропонують розглянути ймовірність відновлення проекту 12-річної шкільної освіти. Відповідно до Концепції старшу школу можна буде закінчити або в академічному форматі та мати можливість вступити до вищого навчального закладу, або професійну школу, у форматі професійно-технічного училища.

Також Концепцією передбачено зміни щодо атестації вчителів.

Також, за словами першого заступника міністра, у зв’язку з прийняттям закону «Про вищу освіту» вищі навчальні заклади І-ІІ рівня акредитації втратять статус ВНЗ.

У Концепції передбачається два ступеня професійної освіти: училища або школи та технікуми або коледжі, які випускатимуть молодших спеціалістів.

Це пов’язано з тим, що новому Законі «Про вищу освіту» по-іншому регулює розподіл місць державного замовлення: місця розподіляються тим закладам,  куди йдуть найсильніші абітурієнти.

Це означає, що в 2016 році відбудеться природній процес відбору вищих навчальних закладів, що призведе до зменшення їх кількості.  «Ми побачимо ситуацію, коли дрібні ВНЗ не отримають абітурієнтів. Сьогодні абітурієнти приходять  до цих вишів, бо там є місця державного замовлення, наявність яких також приваблює контрактників», — зазначила Інна Совсун.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічне навантаження та оплата праці вчителів: відповідаємо на запитання

Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
3361

Тижневе навантаження педагогів: зміни у дошкіллі

З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
54508

Строковий трудовий договір з педагогами: відповідаємо на запитання

З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
24839

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді