Майбутнє української освіти

Під час брифінгу, який відбувся 7 листопада 2014 року Інна Совсун, перший заступник Міністра освіти і науки, повідомила про те, що у «Концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 років» експерти пропонують розглянути ймовірність відновлення проекту 12-річної шкільної освіти, а також внести зміни щодо атестації вчителів.

«Концепцію розвитку освіти України на період 2015-2025 років» (Концепція) винесено на обговорення громадськості з метою спонукати суспільство взяти активну участь у творенні майбутнього української освіти. Концепцію розроблено зовнішніми фахівцями і вона не являється офіційним документом Міністерства освіти і науки України.

У документі експерти пропонують розглянути ймовірність відновлення проекту 12-річної шкільної освіти. Відповідно до Концепції старшу школу можна буде закінчити або в академічному форматі та мати можливість вступити до вищого навчального закладу, або професійну школу, у форматі професійно-технічного училища.

Також Концепцією передбачено зміни щодо атестації вчителів.

Також, за словами першого заступника міністра, у зв’язку з прийняттям закону «Про вищу освіту» вищі навчальні заклади І-ІІ рівня акредитації втратять статус ВНЗ.

У Концепції передбачається два ступеня професійної освіти: училища або школи та технікуми або коледжі, які випускатимуть молодших спеціалістів.

Це пов’язано з тим, що новому Законі «Про вищу освіту» по-іншому регулює розподіл місць державного замовлення: місця розподіляються тим закладам,  куди йдуть найсильніші абітурієнти.

Це означає, що в 2016 році відбудеться природній процес відбору вищих навчальних закладів, що призведе до зменшення їх кількості.  «Ми побачимо ситуацію, коли дрібні ВНЗ не отримають абітурієнтів. Сьогодні абітурієнти приходять  до цих вишів, бо там є місця державного замовлення, наявність яких також приваблює контрактників», — зазначила Інна Совсун.

Вебінар ВМДЗ

Статті за темою

Усі статті за темою

Структура системи забезпечення якості освіти

За розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти відповідає керівник, а за проведення інституційного аудиту - Державна служба якості освіти. Ці дві системи тісно пов’язані між собою, оскільки критерії, за якими має проводитись самооцінювання освітньої діяльності та інституційний аудит - однакові
27104

Вступна кампанія 2025: що потрібно знати вже зараз

За якими правилами відбуватиметься вступна кампанія 2025 року, що зміниться у державній підсумковій атестації (ДПА), як держава планує з допомогою НМТ 2025 вдовольнити потреби ринку праці? Читайте далі
63

Комплекси вправ ранкової гімнастики для дітей

Пропонуємо комплекси вправ ранкової гімнастики для різних вікових груп дошкільників. Зможете скористатися інфографікою, щоб зацікавити дітей та формувати у них звичку до фізичної активності.
76

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді