Щодо захисту прав дітей

Набула чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866» від 22.10.2014 № 624, відповідно до якої діти із Криму та районів проведення антитерористичної операції, позбавлені батьківського піклування, отримають гарантовані державою захист та підтримку.

Зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини» від 24.09.2008 № 866 вступили в дію.

Зміни передбачають вдосконалення механізмів взаємодії органів опіки та піклування з іншими суб’єктами соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю щодо захисту прав дитини і підтримки сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Відповідно до змін, розширено повноваження Комісії з питань захисту прав дитини для вдосконалення діяльності органів опіки та піклування з профілактики соціального сирітства, надання сім’ям з дітьми якісних соціальних послуг, спрямованих на підтримку виховної функції сім’ї.

Змінами передбачено забезпечення інформування органу опіки та піклування усіма суб’єктами соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю не тільки про дітей, права яких порушуються, але й про сім’ї з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, та у яких існує ймовірність того, що права дитини недостатньо забезпечуються її батьками або якщо існує така негативна перспектива на майбутнє.

Також введено нову підставу для набуття статусу позбавлених батьківського піклування дітьми, батьки яких не можуть виконувати свої батьківські обов’язки з причин, які неможливо з’ясувати у зв’язку із проведенням АТО або тимчасовою окупацією.

Відтепер такі діти зможуть тимчасово отримувати гарантований державою захист та підтримку.

Також змінами передбачено алгоритм дій щодо захисту прав дітей, які залишилися без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із Криму та районів проведення антитерористичної операції.

Зображення до Дня захисту дітей  

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
4295

Обдаровані діти у початковій школі: виявлення та етапи роботи

Дітей невтомно називають національним надбанням та майбутнім країни. А обдарованих дітей визнають основним творчим та інтелектуальним потенціалом. У роботі з обдарованими дітьми та розвитку обдарованості загалом більше питань, ніж відповідей
14817

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді