У Міністерстві освіти і науки України планують розробити до 2016 року програмно-методичне забезпечення на допомогу педагогічним колективам дошкільних навчальних закладів компенсуючого типу.
У Міністерстві освіти і науки України (МОН) 4 грудня відбулося засідання з метою обговорення питання програмно-методичного забезпечення інклюзивної освіти в дошкільних навчальних закладах.
До 2016 року планують розробити програмно-методичне забезпечення на допомогу педагогічним колективам дошкільних навчальних закладів компенсуючого типу. Про це повідомила Тамара Панасюк, начальник відділу дошкільної освіти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН.
Тамара Панасюк додала, що нормативно-правову базу щодо організації діяльності інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах розроблено та погоджено у зацікавлених структурах.
Також під час засідання було обговорено плани проведення у 2015 році вебінар-семінарів з питань спеціальної, у тому числі інклюзивної освіти.
Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
Чому в конфлікті з однолітками дитина поводиться як жертва або агресор? Як реагувати у разі конфлікту малюка з іншими дітьми?