Щодо спрощення навчальних програм для початкової школи

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

У Міністерстві освіти і науки України обговорили питання спрощення навчальних програм для початкової школи.

Під час засідання, яке відбулося 4 грудня у Міністерстві освіти і науки України, обговорено зміни до  навчальних програм для початкової школи.

Заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський зауважив, що у навчальній програмі для 4-го класу бракує сюжетів, змістовних ліній, присвячених сучасній Україні.

Учасниками обговорення внесено пропозиції доповнити розділ соціокультурної змістової лінії в частині «Історичне минуле України, її столиці» поняттями «люди минулого і сьогодення країни», а у частині змін до державних вимог до рівня підготовки учнів додати: «усвідомлює і пояснює, чому Україна є спільною домівкою для людей, які її населяють».

З метою спрощення програми з української мови для 4-го класу вирішено вилучити із мовної змістової лінії форм іменників жіночого роду на приголосний в орудному відмінку однини.

Також внесено пропозицію доповнити програму сюжетами про вокзал, аеропорт, а також подіями, які б викликали у дітей позитивні емоції: день народження, пікнік, похід до зоопарку тощо.

Соціокультурну лінію у формі доповнення до пояснювальної записки планують перенести до передмови Програми з української мови для 4-го класу, що слугуватиме орієнтиром до тематики текстів підручників.

Експертами погоджено залишити у програмі тексти Богдана Лепкого та Олександра Довженка.

Також заплановано переглянути змістовні блоки програм для 1-3-х класів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59594

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11565

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275562

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22148

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді