Щодо спрощення навчальних програм для початкової школи

У Міністерстві освіти і науки України обговорили питання спрощення навчальних програм для початкової школи.

Під час засідання, яке відбулося 4 грудня у Міністерстві освіти і науки України, обговорено зміни до  навчальних програм для початкової школи.

Заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський зауважив, що у навчальній програмі для 4-го класу бракує сюжетів, змістовних ліній, присвячених сучасній Україні.

Учасниками обговорення внесено пропозиції доповнити розділ соціокультурної змістової лінії в частині «Історичне минуле України, її столиці» поняттями «люди минулого і сьогодення країни», а у частині змін до державних вимог до рівня підготовки учнів додати: «усвідомлює і пояснює, чому Україна є спільною домівкою для людей, які її населяють».

З метою спрощення програми з української мови для 4-го класу вирішено вилучити із мовної змістової лінії форм іменників жіночого роду на приголосний в орудному відмінку однини.

Також внесено пропозицію доповнити програму сюжетами про вокзал, аеропорт, а також подіями, які б викликали у дітей позитивні емоції: день народження, пікнік, похід до зоопарку тощо.

Соціокультурну лінію у формі доповнення до пояснювальної записки планують перенести до передмови Програми з української мови для 4-го класу, що слугуватиме орієнтиром до тематики текстів підручників.

Експертами погоджено залишити у програмі тексти Богдана Лепкого та Олександра Довженка.

Також заплановано переглянути змістовні блоки програм для 1-3-х класів.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27856

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47530

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39078

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42295

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді