Участь батьків у музичному вихованні дітей

Вийшло друком грудневе число журналу «Музичний керівник» (№ 12/2014), присвячене темі «Участь батьків у музичному вихованні дітей».

Обираючи тему для грудневого числа журналу «Музичний керівник», ми прагнули допомогти вам створити для ваших вихованців та їхніх батьків теплу, радісну атмосферу спільної музичної творчості. Адже без допомоги педагогів батькам важко ефективно організувати зі своїми дітьми музичну діяльність.

Щоб аргументовано переконати батьків, що вони цілком в змозі влаштувати з дітьми вдома слухання музики, ігри зі звуками, виготовлення елементарних музичних інструментів, — скористуйтеся матеріалами публікації «Організація та зміст роботи музичного керівника з батьками вихованців». До цієї статті до того ж додані дві анкети — «Музичне виховання вашої дитини» та «Найкраще свято для вашої дитини», — які можуть бути використані як форма взаємодії з батьками.

Щоб налагодити дружній емоційний контакт між батьками і дітьми, варто використовувати традиційний дитячий фольклор. Як саме — читайте в публікації «Традиційний дитячий фольклор: ключ до цікавого дозвілля з дітьми», до якої додана низка різножанрових фольклорних пісень.

Як завжди, для вас у журналі — конспект музичного заняття, назва якого говорить сама за себе — «Легенда про флейту». За допомогою цього конспекту пропонуємо вам ознайомити дітей старшої групи з інструментом духової групи — флейтою, — з її звучанням, історією походження та видами.

Зимові свята — чудовий час для педагогів, батьків і дітей, щоб відвідати фестивалі, ігрові програми тощо. Інформацію щодо деяких заходів, які проводитимуться цими днями по всій Україні, шукайте в рубриці «Афіша мистецьких подій».

Дієвою формою співпраці батьків та педагогів дошкільного навчального закладу є організація свят за участі батьків. Тож в цьому числі журналу пропонуємо до вашої уваги сценарій родинного свята «Одна родина» у формі музичної шоу-програми. Корисний додаток до цього сценарію ви знайдете на форумі порталу «Педрада» — на сторінці теми «Корисні додатки» у рубриці «Музична вітальня».

У цьому числі ми знову радуємо вас авторською музичною казкою Алли Мігай — «Чарівний казанок», яку пропонуємо поставити як театралізовану виставу з дітьми старшої групи. Як завжди, казка містить авторські пісні — «Казаночку, звари каші!» та «Дякую, казаночку!».

Щоб потішити ваших вихованців чудовою дитячою музикою сучасних українських композиторів, скористайтеся нашою рубрикою «Слухання музики», де ми пропонуємо вам дві п’єси — «Вальс слона і мишки» та «Колискову». А у рубриках «Прем’єра пісні» та «Пісенна колекція» ви, як завжди, знайдете добірку дитячих пісень на різну тематику для всіх вікових груп.

У цьому числі журналу на вас чекає сюрприз — кольоровий плакат «Музикуємо вдома!», який допоможе вам надихнути батьків вихованців на продуктивні музичні заняття.

Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

10 принципів, які допоможуть вчителю працювати ефективніше

Коаліція з питань шкільної та освітньої психології США сформувала принципи ефективної роботи вчителів, складені на основі психології взаємодії вчителя з учнями. У статті дізнаєтесь про принципи соціальної взаємодії, мотивацію, а також як створити дружній мікроклімат, який сприятиме ефективному навчанню.
4295

Обдаровані діти у початковій школі: виявлення та етапи роботи

Дітей невтомно називають національним надбанням та майбутнім країни. А обдарованих дітей визнають основним творчим та інтелектуальним потенціалом. У роботі з обдарованими дітьми та розвитку обдарованості загалом більше питань, ніж відповідей
14817

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді