Згiдно з
(далi — Закон про освiту) пiдставою для звiльнення педагогiчного працiвника з роботи є рiшення атестацiйної комiсiї. У тому самому пунктi зазначено, що звiльнення педагогiчного працiвника з роботи вiдбувається у порядку, встановленому чинним законодавством.Звiльнення педагогiчного працiвника з роботи на пiдставi рiшення атестацiйної комiсiї з огляду на
(далi — КЗпП) є розiрванням трудового договору з iнiцiативи власника або уповноваженого ним органу (далi — роботодавець).Якщо звiльнення працiвника iнiцiює роботодавець, то згiдно зi
розiрвання трудового договору може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу первинної профспiлкової органiзацiї.Виборний орган первинної профспiлкової органiзацiї, членом якої є працiвник, має у 15-денний строк розглянути обгрунтоване письмове подання роботодавця про розiрвання трудового договору з працiвником. Причому подання роботодавця має розглядатися у присутностi працiвника, на якого воно внесено.
Розгляд подання у разi вiдсутностi працiвника допускається лише за його письмовою заявою. За бажанням працiвника вiд його iменi може виступати iнша особа, зокрема й адвокат. Якщо працiвник (або його представник) не з’явився на засiдання, розгляд заяви вiдкладається до наступного засiдання, але не пiзнiше строку, встановленого для розгляду письмового подання роботодавця.
Виборний орган первинної профспiлкової органiзацiї повiдомляє роботодавця про прийняте рiшення у письмовiй формi у триденний строк пiсля його прийняття. У разi пропуску цього строку вважається, що виборний орган первинної профспiлкової органiзацiї дав згоду на розiрвання трудового договору.
Роботодавець має право розiрвати трудовий договiр не пiзнiш як через мiсяць з дня одержання згоди виборного органу первинної профспiлкової органiзацiї.
(далi — Типовi правила), визначено такий порядок звiльнення працiвника з роботи:
- припинення трудового договору оформляється наказом керiвника закладу освiти ( );
- власник або уповноважений ним орган (керiвник) зобов’язаний у день звiльнення видати працiвниковi належно оформлену трудову книжку i провести з ним розрахунок вiдповiдно до чинного законодавства. Записи про причини звiльнення у трудовiй книжцi повиннi проводитись вiдповiдно до формулювання чинного законодавства iз посиланням на вiдповiдний пункт, статтю закону. Днем звiльнення вважається останнiй день роботи ( ).
У цьому разi причиною звiльнення працiвника з роботи є виявлена невiдповiднiсть працiвника займанiй посадi або виконуванiй роботi внаслiдок недостатньої квалiфiкацiї (
).Слiд також пам’ятати, що вiдповiдно до
:- розiрвання трудового договору з працiвником, який атестований як такий, що не вiдповiдає займанiй посадi, допускається у разi, якщо працiвника неможливо перевести за його згодою на iншу роботу, яка вiдповiдає його квалiфiкацiї, у тому самому закладi;
- або за його згодою на iншу роботу за результатами атестацiї може бути видано лише пiсля розгляду його апеляцiй (у разi їх подання) атестацiйними комiсiями вищого рiвня з дотриманням законодавства про працю.