Здійснюємо контроль у дошкільному закладі: добірка року

Cтатті журналу «Практика управління дошкільним закладом» за минулий рік, що допоможуть керівникові дошкільного закладу під час заходів контролю

Інспектування, моніторинг, аудит… Чим відрізняються поняття?

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Скільки разів на рік можна надати матеріальну допомогу

Педагогам, які працюють у навчальному закладі і йдуть у відпустку, виплачують матеріальну допомогу на оздоровлення. Чи можна педагогу, який отримав таку допомогу, надати іншу матеріальну допомогу, наприклад, для вирішення соціально-побутових питань?

Чи можна оприлюднювати інформацію про рівень розвитку дітей

РОБОЧА СИТУАЦІЯ: заклад дошкільної освіти на своєму сайті та у Facebook оприлюднив інформацію про рівень розвитку дітей і зазначив їхні прізвища та імена. Дехто з батьків категорично проти розголошення цієї інформації. Чи мав право заклад дошкільної освіти оприлюднити її?

ВІДПОВІДЬ: Ні, не мав. Дізнайтеся, чому

Оголошено догану! або Правила застосування та документування стягнення

У всякого своя доля... Комусь із керівників пощастить пропрацювати багато років, так і не набувши сумного досвіду притягнення працівників до дисциплінарної відповідальності. А хтось від початку смажиться, мов лин на сковороді, вирішуючи проблеми трудової дисципліни, і змушений із незавидною регулярністю заносити над головами недбальців дамоклів меч дисциплінарної відповідальності

3 в 1, або Як оптимізувати роботу з документами

У роботі керівника, як і в будь-якій іншій, необхідні порядок і планомірність. Як за значної кількості документів досягти цього? Наприклад, поєднайте в одному журналі три документи

Інспектор ДІНЗ на порозі: планова перевірка

Дізнавшись, що до навчального закладу їде перевірка, кожен керівник хоч на мить відчуває себе персонажем комедії «Ревізор» Миколи Гоголя. Він міркує, що перевірятиме комісія, які недоліки може виявити і що при цьому робити. Запобігти труднощам удасться, якщо підготуватися до перевірки заздалегідь — озброїтися знаннями

Від акта до звіту: документаційний супровід розслідування нещасних випадків із дітьми

Акт за формою Н-Н оформлюйте на усі нещасні випадки, що трапилися з дітьми

Повідомлення про наслідки нещасного випадку надсилайте після закінчення лікування потерпілого

Реєструйте усі нещасні випадки, що трапилися з дітьми

Звіт про травматизм подайте не пізніше 1 лютого

Зимовий день у закладі дошкільної освіти: створюємо безпечні умови

Зима — радість для дітей. Вони з осені чекають першого снігу, щоб зліпити сніговика та пограти у сніжки. Та зимова пора має і «сюрпризи»: слизькі доріжки, гострі бурульки, щипучий мороз... Як уберегти від них дітей на прогулянці та убезпечити територію закладу?

Чи можна надбавку за престижність встановити педагогам у різних розмірах

Чи правомірним є розроблення положення про диференціацію надбавки за престижність праці педагогічним працівникам?

Якщо подарунок схожий на хабар: як захиститися від звинувачень у корупції

Що робити, коли різниця між подарунком і хабарем одразу непомітна? Прийняти, ризикуючи отримати звинувачення в корупції, чи відмовити — і тим самим образити батьків чи працівників? У такій ситуації може опинитися і керівник дошкільного навчального закладу, і вихователь. Як правильно діяти, аби подарунок не обернувся звинуваченням у хабарництві?

Дитсадкові конфлікти: що робити, якщо батьки не платять за харчування дитини

Плата за харчування є обов’язковою

Дитину можна відрахувати із закладу дошкільної освіти у разі несплати за харчування без поважних причин протягом двох місяців

Деякі батьки мають право на пільги

Тематичний контроль: долучаємо ініціативні творчі групи

У педагогів слово «контроль» зазвичай викликає тривогу, адже асоціюється з виявленням у роботі недоліків та критикою. Зовсім по-іншому педагоги сприйматимуть контрольні заходи, якщо вони сприятимуть їх професійному та особистісному зростанню. Як організувати тематичний контроль, щоб «жити так, аби тобі було добре, а іншим ще ліпше»?

Відповідальність роботодавця за порушення законодавства про працю. Корисна таблиця

Відповіді на запитання

Громадська акредитація закладу освіти

Нині громадськість залучають до різних заходів, обговорення документів тощо. Чи залучатимуть її до перевірок закладів освіти?

Державне інспектування приватних дошкільних закладів

Чи перевіряє Державна інспекція навчальних закладів України приватні дошкільні заклади? Якщо так, то що саме?

Позапланові перевірки дошкільних закладів у 2017 році

У яких випадках проводять позапланові перевірки ДНЗ?

Що таке інституційний аудит

Після прийняття Закону України «Про освіту» в освітянських колах говорять про інституційний аудит. Цей термін новий. Що він означає? Як проводитимуть інституційний аудит?

На сторожі здоров’я дітей, або Чи обов’язково створювати раду з харчування в закладі дошкільної освіти

До директора закладу дошкільної освіти звернулися батьки вихованців, незадоволені якістю харчування їхніх дітей. Як проконтролювати харчування дошкільників? Чи обов’язково для цього створювати раду з харчування?

Приклади оформлення:


зміст

Сертифікація в системі базової освіти