Як планувати освітню взаємодію з дітьми

1415

Запитання

Як ознайомити педагогів з нормативними документами, що регламентують організацію освітнього процесу в дитячому садку?

Відповідь

Як впоратися з емоційними складнощами: поради

Орієнтовний план повідомлення

Ознайомити педагогів з основними положеннями нормативних документів, що регламентують організацію освітнього процесу в дитячому садку. Зокрема звернути увагу, що освітню діяльність у дитячому садку слід організовувати на основі державних документів: Базового компонента дошкільної освіти та освітніх програм. Коротко охарактеризувати програми, за якими працює дитячий садок. Надати методичні рекомендації щодо підготовки перспективних та календарних планів. Так перспективний план має висвітлювати напрями роботи педагогів на тривалий період: тиждень, місяць, квартал. Календарний план має містити інформацію про організацію вихователем освітньої діяльності дітей на кожен день. Навести приклади різних форм планування: таблична, графічна, текстова, за принципом методичного конструктора тощо. Окреслити вимоги до змістового наповнення планів.

Зауважити, що під час роботи над змістом плану необхідно:

• враховувати особливості вікового періоду та рівень розвитку дітей;

• добирати доцільні способи та форми організації дітей;

• забезпечувати інтеграцію освітніх ліній;

• дотримуватися гнучкості освітньої діяльності протягом дня.

Зміст освітньої діяльності з дітьми, який педагоги відображають у планах роботи, має бути реальним для реалізації. Також він має бути цікавим для дітей. Застерегти педагогів від планування значної кількості організованих форм роботи. Нагадати про необхідність виділити для дитини час на вільну самостійну діяльність і відпочинок. Також слід планувати формування умінь дітей працювати в команді, вибудовувати взаємини з однолітками, організовувати власну діяльність тощо.

Питання для обговорення

  • Складнощі, що виникають у педагогів під час планування освітньої взаємодії з дітьми
  • Пропозиції, як поліпшити ведення документації вихователів
  • Форми перспективного та календарного планування на поточний навчальний рік

Завдання для педагогів

  • Ознайомитися зі змістом програм, за якими працює дитячий садок
  • Упорядкувати календарні та перспективні плани відповідно до вимог
  • Додати в плани роботи організацію самостійної діяльності дітей.

Джерело: журнал Вихователь-методист дошкільного закладу

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт вихователя дитсадка

Проблема звітності так чи інакше постає перед кожним педагогом закладу дошкільної освіти. Ми спробуємо допомогти розібратись, на що треба звернути увагу, які елементи звітності є обов’язковими, як зробити процес написання звіту універсальним.
65260

Правила літніх прогулянок

Улітку дітям хочеться більше часу проводити на свіжому повітрі. Там можна вдосталь побігати, покопирсатися в піску та пограти з однолітками. Щоб у дітей залишалися лише позитивні враження від таких прогулянок, вихователям слід залишатися уважними та дотримуватися правил
6592

Шукаємо ключ до «замкнутої» дитини

Є діти, що граються, голосно сміючись, штовхаючись, поспішають до гурту, а є діти, які усамітнюються, стають мовчазними в компанії однолітків і, схоже, бояться людей. Педагоги мають вміти працювати з такими дітьми та вміти заспокоїти батьків і підказати їм шляхи вирішення ситуації.
1663

Дидактичні ігри для дошкільнят

Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно. Адже важливо знайти підхід до дітей та зацікавити їх. Ефективні поради шукайте у статті
269125