Як планувати освітню взаємодію з дітьми

2158

Запитання

Як ознайомити педагогів з нормативними документами, що регламентують організацію освітнього процесу в дитячому садку?

Відповідь

Як впоратися з емоційними складнощами: поради

Орієнтовний план повідомлення

Ознайомити педагогів з основними положеннями нормативних документів, що регламентують організацію освітнього процесу в дитячому садку. Зокрема звернути увагу, що освітню діяльність у дитячому садку слід організовувати на основі державних документів: Базового компонента дошкільної освіти та освітніх програм. Коротко охарактеризувати програми, за якими працює дитячий садок. Надати методичні рекомендації щодо підготовки перспективних та календарних планів. Так перспективний план має висвітлювати напрями роботи педагогів на тривалий період: тиждень, місяць, квартал. Календарний план має містити інформацію про організацію вихователем освітньої діяльності дітей на кожен день. Навести приклади різних форм планування: таблична, графічна, текстова, за принципом методичного конструктора тощо. Окреслити вимоги до змістового наповнення планів.

Зауважити, що під час роботи над змістом плану необхідно:

• враховувати особливості вікового періоду та рівень розвитку дітей;

• добирати доцільні способи та форми організації дітей;

• забезпечувати інтеграцію освітніх ліній;

• дотримуватися гнучкості освітньої діяльності протягом дня.

Зміст освітньої діяльності з дітьми, який педагоги відображають у планах роботи, має бути реальним для реалізації. Також він має бути цікавим для дітей. Застерегти педагогів від планування значної кількості організованих форм роботи. Нагадати про необхідність виділити для дитини час на вільну самостійну діяльність і відпочинок. Також слід планувати формування умінь дітей працювати в команді, вибудовувати взаємини з однолітками, організовувати власну діяльність тощо.

Питання для обговорення

  • Складнощі, що виникають у педагогів під час планування освітньої взаємодії з дітьми
  • Пропозиції, як поліпшити ведення документації вихователів
  • Форми перспективного та календарного планування на поточний навчальний рік

Завдання для педагогів

  • Ознайомитися зі змістом програм, за якими працює дитячий садок
  • Упорядкувати календарні та перспективні плани відповідно до вимог
  • Додати в плани роботи організацію самостійної діяльності дітей.

Джерело: журнал Вихователь-методист дошкільного закладу

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Цікаві фізкультхвилинки для дошкільнят

Завантажте фізкультхвилинки, що перетворять навчання на гру! Діти непосидючі та втрачають увагу? Наші фізкультхвилинки – це не просто рухи. Це ключі до зняття напруги, розвитку активності та легкого засвоєння нового. Зробіть навчання захопливим вже сьогодні!
89863

Як говорити про війну з дітьми дошкільного віку

Проаналізуємо, як війна впливає на психоемоційний стан дошкільників і як взаємодіяти з дітьми в час війни. Скористаєтеся матеріалами для розмов із дітьми про війну. Допоможете батькам говорити на складні теми та підтримувати своїх дітей
1719

Ігри з піском та водою для дітей раннього віку

Діти ще з раннього віку полюбляють діяти з піском і водою — пересипати, переливати, копати, бризкатись, будувати. Використовуйте пісок під час різних ігор, особливо – у літній оздоровчий період
7490

Свято Букварика: більше, ніж просто прощання з книгою

Перший клас - це завжди випробування, як для батьків, так і для дітей і вчителя-класовода. Тому завершення навчання за «Букварем» всіма традиційно сприймається як перша шкільна перемога. У статті - декілька порад, як її відзначити, що потрібно врахувати під час заходу, які ідеї можна втілити. А також готовий сценарій свята.
16689