Чи впливає атестація на розмір тарифного розряду директора

18785

Запитання

Управління освіти при визначенні тарифного розряду директора закладу дошкільної освіти взяло до уваги лише кількість груп у закладі і не врахувало результатів атестації директора? Чи правомірні дії управління освіти?

Відповідь

Як написати якісний фандрейзинговий план

Посадовий оклад керівника закладу дошкільної освіти встановлюється відповідно до вимог:

  • наказу МОН від 26.09.2005 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ»;
  • Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.1993 № 102.

Зокрема додатком 9 до наказу № 557 передбачений діапазон тарифних розрядів за посадою директора від 14 до 16. Конкретний розмір посадового окладу завідувача (директора), а саме 14, 15 чи 16, встановлює засновник або уповноважений ним орган. Така норма витікає з положень пункту 3 статті 31 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628. Згідно з ним керівника закладу дошкільної освіти призначає на посаду та звільняє з посади засновник (засновники) або уповноважений ним (ними) орган.

При цьому вимоги щодо диференціації розміру тарифного розряду залежно від стажу педагогічної роботи чи кваліфікації не встановлено.

Одним із критеріїв для визначення розміру посадового окладу керівника є кількість дітей у закладі. Згідно із приміткою 2 до пункту 11 Інструкції № 102 (у редакції наказу МОН від 11.06.2007 № 471, що розроблений на виконання постанови КМУ від 20.04.2007 № 643 «Про затвердження розмірів підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) та додаткової оплати за окремі види педагогічної діяльності у співвідношенні до тарифної ставки») посадові оклади завідувачів дошкільними навчальними закладами із середньомісячною кількістю дітей понад 60 за кожні наступні 60 дітей підвищуються на 3%. Обліковий склад дітей ураховується станом на 1 січня кожного року (пп. «б» п. 19 Інструкції № 102).

На розмір посадового окладу директора закладу дошкільної освіти впливає також рівень освіти. Якщо директор не має вищої освіти, то встановлений посадовий оклад, що відповідає 14, 15 чи 16 тарифному розряду, зменшується на 0,14 мінімальної заробітної плати (прим. 1 до п. 11 Інструкції № 102). Під вищою освітою в застосуванні цієї примітки слід розуміти освіту, яку працівник отримав у вищих навчальних закладах, перелік яких зазначено у розділі I. «Вища освіта» додатку 4 до Інструкції № 102.

Для визначення суми, на яку знижується оклад, застосовується розрахункова величина мінімальної заробітної плати 0,6 грн, збільшена на коефіцієнти підвищення посадових окладів педагогічних працівників впродовж 1994–1996 років. Їх добуток складає число 54,03. Тому розмір посадового окладу в цьому випадку має зменшуватися на 4,54 грн (0,14 × 0,6 × 54,03).

Згідно з Положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом МОН від 06.10.2010 № 930, керівні працівники закладів освіти атестуються лише на відповідність займаній посаді. Атестація керівників закладів дошкільної освіти, як і інших закладів освіти (керівних кадрів), на встановлення їм тарифного розряду зазначеним Положенням не передбачена.

АНТОНІНА КЛИМЕНКО, начальник управління соціально-економічного захисту

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України для журналу Практика управління дошкільним закладом

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансова автономія закладу освіти: перший крок

Керівники багатьох закладів уже запровадили автономію закладу, а деякі ще побоюються брати на себе таку відповідальність. Ділимося секретами першопрохідців, які вже можуть поділитися досвідом і запровадження, і роботи у режимі фінансової автономії
16742

Підвезення до закладу освіти: що варто знати, щоб організувати

Підвезення — необхідність для тих, хто живе у сільській місцевості за межею пішохідної доступності до закладу освіти. Як його організувати та яку документацію потрібно вести? Які є варіанти перевезень?
55092