Чи обов’язковий план виховної роботи для класного керівника

19571

Запитання

Чи зобов’язані класні керівники готувати плани виховної роботи? Якщо так, то чи не суперечить ця вимога принципу педагогічної свободи та дебюрократизації?

Відповідь

Ефективна проєктна робота: як забезпечити

Плани виховної роботи можуть бути обов’язковими або ні залежно від ситуації в конкретному закладі загальної середньої освіти.

Загальні засади ведення діловодства у школі містяться в Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти. Цей нормативно-правовий акт справді дещо спростив порядок створення та обігу документів, розширив повноваження й індивідуалізував потреби закладу освіти в документуванні інформації.

В Інструкції з діловодства немає переліку обов’язкової для закладів освіти ділової документації. Натомість є примірний перелік документів. На основі цього переліку заклад освіти формує номенклатуру справ. Її розробляє відповідальна за організацію діловодства особа, а ухвалює експертна комісія.

Примірний перелік документів, які створюють під час діяльності закладів загальної середньої освіти, із зазначенням строків зберігання міститься у додатку до листа-роз’яснення МОН «Щодо застосування окремих положень Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти» від 03.10.2018 № 1/9-596. У ньому визначені лише два плани: річний план роботи закладу та робочий навчальний план закладу.

Обов’язкових вимог щодо планування педагогічними працівниками освітньої діяльності в Інструкції з діловодства немає. Однак якщо номенклатура справ закладу загальної середньої освіти містить такі документи, як «план виховної роботи закладу освіти» та/або «план виховної роботи класного керівника», то вони є обов’язковими для цього закладу, і педагогічні працівники мають їх розробляти.

 
На запитання відповіла Олена Святенко, начальник відділу базової освіти управління роботи із закладами загальної середньої та дошкільної освіти департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України
 

 

 
Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

«Щедрик» — українське диво

«Щедрик» на кожне Різдво — традиційна мелодія у програмах теле- і радіоканалів. «Гімн дзвонів» — так у всьому світі називають найпопулярнішу щедрівку в обробці композитора Миколи Леонтовича. Тож важливо дітям розказати про нього детальніше
14258

Інклюзія в освітньому процесі як одна із форм соціалізації дитини з особливими освітніми потребами

Обов’язок освітян полягає у забезпеченні вихованцям рівного доступу до освіти. Допоможе вирішити цю проблему інклюзивне навчання, якому сьогодні в сучасній освіті приділяється так багато уваги. Що це таке, як його організувати, які ресурси використати – читайте у нашій статті.
24500

Харчування дітей у школі: як правильно організувати

У системі реформ української освіти, організації нової української школи, підхід до харчування дітей у закладах освіти теж потребує удосконалення. Як це зробити у відповідності до сучасних вимог, які ці вимоги – розбираємось далі.
416

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
39373