Як учителям відповідати на запитання школярів про воєнний стан

6390

Запитання

Новини з морської акваторії, заяви політиків та загальна напруга можуть стати приводом тривоги не лише дорослих, але й школярів. Як відповідати на запитання учнів про воєнний стан?

Відповідь

На сайті УНІАН експерти пояснили, як відповідати на запитання школярів щодо воєнного стану.

Психолог Світлана Ройз вважає, що потрібно дитині дати відчуття безпеки. Лише відчуваючи безпеку, дитина може досліджувати світ, віддалятися від батьків, дорослішати. Важливо, щоб самі вчителі змогли впоратися й зі своєю тривогою.

⇒ Шкільна тривожність

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Педагог Ірина Романенко переконана, що вчитель має взяти ініціативу у свої руки: чесно й відверто проговорити, що відбувається в Україні. Та водночас учителю не треба приховувати, що він не експерт, не можете пояснити всі військово-політичні нюанси. Тож варто доносити лише факти, опираючись на офіційні джерела. Також доцільно провести заняття з медіаграмотності, наприклад:

  • визначити з учнями, які джерела можна вважати перевіреними, а які ні
  • пояснити, чому не можна довіряти всій інформації у соцмережах.

⇒ Розвиток критичного мислення учнів — практичні поради

Педагог Ірина Шевченко зауважує, що потрібно всі обговорення переводити в правове поле, уникаючи емоційних висловлювань щодо тих чи тих подій.

«Єдине, на мою думку, на чому потрібно дійсно робити акцент — це на тому, що у будь-якому випадку ми залишаємося громадянами України... Поки у нас є українське свідоцтво про народження, поки в кишені паспорт з тризубом, ми маємо слідувати її законам...», — резюмувала педагог.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Коли відпочиватимуть українські школярі влітку 2024

Усупереч складним умовам повномасштабної війни з рф, освітній процес у школах України завершується традиційно влітку. Проте є нюанси, які випливають із поточної ситуації у певних регіонах країни. Що це за умови і як коригується графік літніх канікул – читаймо далі
97

Шляхи подолання дитячої агресії

Чому діти жорстокі одне до одного? Чому вважають, що приниження іншого — привід пишатися собою і свідчення героїзму? Головне — убезпечити дітей від цього. Працюємо в системі «педагоги — учні — батьки» та шукаємо причини та шляхи подолання дитячої агресії в школі
19703

Завершуємо навчальний семестр у школі

На закінчення навчального семестру в закладах загальної середньої освіти педагоги підбивають підсумки роботи, звітують. Нині звіт учителя за семестр — це здебільшого вчасне виставлення оцінок за семестр, коректно заповнені класний журнал і табелі навчальних досягнень учнів
208798

Психолого-педагогічна характеристика учня: як скласти

Часто практичним психологам закладів освіти надходить запит на діагностику дитини та подання результатів обстеження в різні служби. Оптимальним варіантом представлення результатів обстеження є психологічна характеристика учня.
407281