Як учителям відповідати на запитання школярів про воєнний стан
Запитання
Новини з морської акваторії, заяви політиків та загальна напруга можуть стати приводом тривоги не лише дорослих, але й школярів. Як відповідати на запитання учнів про воєнний стан?
Відповідь
На сайті УНІАН експерти пояснили, як відповідати на запитання школярів щодо воєнного стану.
Психолог Світлана Ройз вважає, що потрібно дитині дати відчуття безпеки. Лише відчуваючи безпеку, дитина може досліджувати світ, віддалятися від батьків, дорослішати. Важливо, щоб самі вчителі змогли впоратися й зі своєю тривогою.
Справи керівника у жовтні: що проконтролювати
Педагог Ірина Романенко переконана, що вчитель має взяти ініціативу у свої руки: чесно й відверто проговорити, що відбувається в Україні. Та водночас учителю не треба приховувати, що він не експерт, не можете пояснити всі військово-політичні нюанси. Тож варто доносити лише факти, опираючись на офіційні джерела. Також доцільно провести заняття з медіаграмотності, наприклад:
- визначити з учнями, які джерела можна вважати перевіреними, а які ні
- пояснити, чому не можна довіряти всій інформації у соцмережах.
⇒ Розвиток критичного мислення учнів — практичні поради
Педагог Ірина Шевченко зауважує, що потрібно всі обговорення переводити в правове поле, уникаючи емоційних висловлювань щодо тих чи тих подій.
«Єдине, на мою думку, на чому потрібно дійсно робити акцент — це на тому, що у будь-якому випадку ми залишаємося громадянами України... Поки у нас є українське свідоцтво про народження, поки в кишені паспорт з тризубом, ми маємо слідувати її законам...», — резюмувала педагог.