Відповідь
► Скачайте ілюстровану пам’ятку для батьків «Дитину мучать кошмари: як допомогти»
У два роки діти починають бачити сни. Тож уже в ранньому віці в деяких дітей можуть з’явитися нічні кошмари. Вони починають боятися засинати в темній кімнаті, особливо на самоті.
Допоможіть своїй дитині упоратися з цим. Насамперед постарайтеся з’ясувати причину нічних страхів і усуньте її. Розпитайте про нічний кошмар і спробуйте «розшифрувати» його.
- Ізолюйте дитину від сцен жорстокості і насильства, які вона може спостерігати в фільмах жахів, комп’ютерних іграх, сценах сварок батьків.
- Нормалізуйте режим сну і відпочинку.
- Якщо дитина боїться засинати, бо регулярно бачить кошмари, жахається і кричить уві сні, батькам необхідно звернутися за допомогою до психологів чи медиків.
► 6 порад про здоровий сон дитини у журналі «Вихователь-методист дошкільного закладу»
Справи керівника у жовтні: що проконтролювати
Педагог, який провадить освітній процес для дітей яскраво, наочно, цікаво та емоційно, є успішним. А як щодо роботи з батьками дітей? Чим вимірюється успіх і як його досягти?
Сучасні батьки, які відповідально ставляться до своїх обов’язків, є активними учасниками освітнього процесу. Вони обізнані, ерудовані та добре поінформовані про те, що відбувається в системі освіти. Тому вони уважно підходять до питання переходу дитини із дитсадка до школи
Батьки старших дошкільників скаржаться, що не можуть порозумітися зі своїми дітьми. Іноді проблеми в спілкуванні виникають через брак знань. Розкажіть татам і мамам ваших вихованців про розвиток та потреби дитини в цей період
Для початку потрібно обирати оптимальний формат батьківських зборів: онлайн чи офлайн
18 кроків, які допоможуть перетворити батьків майбутніх дошкільників у ваших партнерів та помічників. Алгоритм роботи з батьками у молодшій групі