Якщо батьки відмовляються від допомоги психолога

2107

Запитання

Батьки дошкільника, який переживає стрес, не розуміють цього і відмовляються від допомоги: «У нас все добре. Допомога не потрібна». Як має вчинити практичний психолог у такому разі?

Відповідь

12 запитань і відповідей про атестацію

ВАРІАНТ РОЗВ’ЯЗАННЯ

З одного боку, батьки несуть відповідальність за здоров’я дитини, зокрема і психологічне, тож саме вони мають вирішувати, чи потребує їхня дитина корекційних занять з фахівцем. А з другого — основна функція практичного психолога дошкільного закладу — супровід психічного розвитку дітей. Тож фахівець має відстежувати дітей з психологічними проблемами та надавати своєчасну допомогу як дошкільникам, так і їхнім батькам.

Що ж робити практичному психологу, якщо батьки відмовляються від допомоги?

Насамперед, приймыть, що не все залежить від вас. Не треба себе картати, що бесіда з батьками була проведена неправильно, аргументи виявилися непереконливими, а слова були підібрані не ті.

Також варто зрозуміти, що відмова батьків не означає, що слід «скласти руки» і залишити дитину сам на сам із її проблемами. Так, психологічний стан дошкільника здебільшого залежить від ситуації у сім’ї, тож найліпший варіант допомоги дитині — злагоджена робота батьків із фахівцями. Однак, навіть якщо батьки вирішили відсторонитися, у вас залишається чимало можливостей.

Приміром, можна створити разом з вихователями у групі атмосферу затишку та підтримки, провести групові корекційні заняття з дітьми. Якщо психологічні заняття носять груповий характер, батьки не мають приводу для відмови. Батьки не переходять у «захисну позицію», бо в такому разі фахівці не акцентують увагу на «проблемності» конкретної дитини. Корекційні заняття здаються для батьків розвивальними, тож і не викликають заперечень. Та й іншим дітям вони також будуть корисними.

Згодом можна спробувати поговорити з батьками ще раз. Адже вони можуть помітити позитивні зрушення в емоційному стані та поведінці дитині і, відповідно, проявлятимуть більшу зацікавленість у психологічній роботі.

Якщо батьки відмовляються від допомоги психологаЯк правильно запропонувати допомогу батькам?

Ольга Кляпець, психолог-консультант, канд. психол. наук

Телеграм Педрада запрошення

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Вивчаємо фізіологічну готовність дитини до школи

Готовність дитини до школи — глибоке та комплексне поняття, яке охоплює різні види показників, зокрема й функціональну готовність. Аби визначити її, слід скористатися спеціальними методиками. Про них — детально у статті
19385

Медитація: піклуємося про своє ментальне здоров’я

Чому медитація — проста і пасивна — стає порятунком для людини? Як саме вона впливає на наш мозок та емоції? Які техніки доступні для кожного з нас, щоб віднайти свій особистий «тихий острівець» у шаленому потоці повсякденного?
1551

Консультування батьків: чиї проблеми розв’язуємо насамперед

Проблеми дітей — це водночас проблеми й батьків. Однак не кожен батько чи мати можуть бути спокійними й урівноваженими під час обговорення проблем своєї дитини. У разі виникнення таких ситуацій практичний психолог працює з подвійним колом проблем. Відповідно постає запитання: чиї проблеми фахівець має розв’язувати насамперед?
6039