Якщо батьки відмовляються від допомоги психолога

2228

Запитання

Батьки дошкільника, який переживає стрес, не розуміють цього і відмовляються від допомоги: «У нас все добре. Допомога не потрібна». Як має вчинити практичний психолог у такому разі?

Відповідь

12 запитань і відповідей про атестацію

ВАРІАНТ РОЗВ’ЯЗАННЯ

З одного боку, батьки несуть відповідальність за здоров’я дитини, зокрема і психологічне, тож саме вони мають вирішувати, чи потребує їхня дитина корекційних занять з фахівцем. А з другого — основна функція практичного психолога дошкільного закладу — супровід психічного розвитку дітей. Тож фахівець має відстежувати дітей з психологічними проблемами та надавати своєчасну допомогу як дошкільникам, так і їхнім батькам.

Що ж робити практичному психологу, якщо батьки відмовляються від допомоги?

Насамперед, приймыть, що не все залежить від вас. Не треба себе картати, що бесіда з батьками була проведена неправильно, аргументи виявилися непереконливими, а слова були підібрані не ті.

Також варто зрозуміти, що відмова батьків не означає, що слід «скласти руки» і залишити дитину сам на сам із її проблемами. Так, психологічний стан дошкільника здебільшого залежить від ситуації у сім’ї, тож найліпший варіант допомоги дитині — злагоджена робота батьків із фахівцями. Однак, навіть якщо батьки вирішили відсторонитися, у вас залишається чимало можливостей.

Приміром, можна створити разом з вихователями у групі атмосферу затишку та підтримки, провести групові корекційні заняття з дітьми. Якщо психологічні заняття носять груповий характер, батьки не мають приводу для відмови. Батьки не переходять у «захисну позицію», бо в такому разі фахівці не акцентують увагу на «проблемності» конкретної дитини. Корекційні заняття здаються для батьків розвивальними, тож і не викликають заперечень. Та й іншим дітям вони також будуть корисними.

Згодом можна спробувати поговорити з батьками ще раз. Адже вони можуть помітити позитивні зрушення в емоційному стані та поведінці дитині і, відповідно, проявлятимуть більшу зацікавленість у психологічній роботі.

Якщо батьки відмовляються від допомоги психологаЯк правильно запропонувати допомогу батькам?

Ольга Кляпець, психолог-консультант, канд. психол. наук

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Медитація: піклуємося про ментальне здоров’я — своє і учнів

Чому медитація — проста і пасивна — стає порятунком для людини? Як саме вона впливає на наш мозок та емоції? Які техніки доступні для кожного з нас, щоб віднайти свій особистий «тихий острівець» у шаленому потоці повсякденного? Використайте прості техніки, щоб допомогти собі та навчити своїх учнів
1981

Як говорити про війну з дітьми дошкільного віку

Проаналізуємо, як війна впливає на психоемоційний стан дошкільників і як взаємодіяти з дітьми в час війни. Скористаєтеся матеріалами для розмов із дітьми про війну. Допоможете батькам говорити на складні теми та підтримувати своїх дітей
1726

Як заповнити ІПР дитини з особливими освітніми потребами — зразок

Індивідуальна програма розвитку (ІПР) – обов’язковий документ для дитини з особливими освітніми потребами, яка є вихованцем дошкільного закладу чи учнем школи. З’ясуйте все про зразки цих документів та скачайте собі шаблони
11621

Куди зникає час практичного психолога? Заповнюємо статистичний звіт

Скільки часу практичний психолог приділяє діагностиці, а скільки – підтримці? Які напрямки роботи займають найбільше ресурсу? Експертний аналіз статистичного звіту розкриває реальний розподіл робочого часу психолога в школі чи дитсадку. Як заповнити цей документ – розбираємо у статті
38138