Якщо батьки відмовляються від допомоги психолога

1027

Запитання

Батьки дошкільника, який переживає стрес, не розуміють цього і відмовляються від допомоги: «У нас все добре. Допомога не потрібна». Як має вчинити практичний психолог у такому разі?

Відповідь

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

ВАРІАНТ РОЗВ’ЯЗАННЯ

З одного боку, батьки несуть відповідальність за здоров’я дитини, зокрема і психологічне, тож саме вони мають вирішувати, чи потребує їхня дитина корекційних занять з фахівцем. А з другого — основна функція практичного психолога дошкільного закладу — супровід психічного розвитку дітей. Тож фахівець має відстежувати дітей з психологічними проблемами та надавати своєчасну допомогу як дошкільникам, так і їхнім батькам.

Що ж робити практичному психологу, якщо батьки відмовляються від допомоги?

Насамперед, приймыть, що не все залежить від вас. Не треба себе картати, що бесіда з батьками була проведена неправильно, аргументи виявилися непереконливими, а слова були підібрані не ті.

Також варто зрозуміти, що відмова батьків не означає, що слід «скласти руки» і залишити дитину сам на сам із її проблемами. Так, психологічний стан дошкільника здебільшого залежить від ситуації у сім’ї, тож найліпший варіант допомоги дитині — злагоджена робота батьків із фахівцями. Однак, навіть якщо батьки вирішили відсторонитися, у вас залишається чимало можливостей.

Приміром, можна створити разом з вихователями у групі атмосферу затишку та підтримки, провести групові корекційні заняття з дітьми. Якщо психологічні заняття носять груповий характер, батьки не мають приводу для відмови. Батьки не переходять у «захисну позицію», бо в такому разі фахівці не акцентують увагу на «проблемності» конкретної дитини. Корекційні заняття здаються для батьків розвивальними, тож і не викликають заперечень. Та й іншим дітям вони також будуть корисними.

Згодом можна спробувати поговорити з батьками ще раз. Адже вони можуть помітити позитивні зрушення в емоційному стані та поведінці дитині і, відповідно, проявлятимуть більшу зацікавленість у психологічній роботі.

Якщо батьки відмовляються від допомоги психологаЯк правильно запропонувати допомогу батькам?

Ольга Кляпець, психолог-консультант, канд. психол. наук

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Труднощі дитини старшого дошкільного віку: консультація для батьків

Батьки старших дошкільників скаржаться, що не можуть порозумітися зі своїми дітьми. Іноді проблеми в спілкуванні виникають через брак знань. Розкажіть татам і мамам ваших вихованців про розвиток та потреби дитини в цей період
16477

Прийоми першої психологічної допомоги в кризовій ситуації

Під час воєнних дій психіка людини перебуває в постійному напруженні та стресі. Вони можуть спричинити різні реакції та мати індивідуальні фізичні прояви. І якщо людину, яка знаходиться поряд з вами, помітно «накрило» емоціями, буде корисним знати мінімальний набір прийомів першої психологічної допомоги.
8429

Створюємо річний план роботи практичного психолога дитсадка

І початківець, і досвідчений педагог може мати проблеми з плануванням своєї роботи. Але рецепт простий — спершу обрати ключові завдання, а за ними й інші з’являться. Як скласти річний план практичному психологу дитячого садка до плану роботи на рік і скільки це їх — удосталь?
32286