Як звільнити вихователя за результатами атестації

4918

Запитання

Атестаційна комісія закладу дошкільної освіти ухвалила рішення про відповідність вихователя займаній посаді за умови виконання ним визначеного переліку заходів, спрямованих на усунення виявлених недоліків. При повторній атестації комісія визнала невідповідність працівника займаній посаді. Як правильно звільнити вихователя?

Відповідь

Невідповідність займаній посаді за результатами атестації є однією з підстав звільнення педагогічного працівника з посади.

Якщо атестаційна комісія ухвалила таке рішення щодо вихователя, то директор закладу дошкільної освіти приймає рішення про розірвання трудового договору з працівником, дотримавши вимог законодавства про працю:

  • подати обґрунтування свого рішення до профспілки
  • отримати згоду профспілки.

Своє рішення директор оформлює наказом про звільнення педагогічного працівника за результатами атестації:

СКАЧАТИ Наказ про звільнення вихователя за невідповідності посаді

Причому розірвати трудовий договір за такої підстави законно, лише якщо неможливо перевести працівника за його згодою на іншу роботу, що відповідає його кваліфікації, у тому самому закладі.

Зауважте!

Якщо вихователь подав апеляцію на рішення атестаційної комісії до атестаційної комісії вищого рівня, то наказ про звільнення (чи переведення за його згодою) працівника за результатами атестації директор видає лише після розгляду апеляції.

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Як вести ділове спілкування у месенджерах

Viber, WhatsApp, Facebook Messenger — месенджери — нині використовують не лише для особистого спілкування. З їх допомогою вирішують і робочі питання. Дізнайтеся, як використовувати ефективно.
7372

Працівники втратили інтерес до роботи: яку модель мотивації обрати

Ви постійно мотивуєте працівників — нараховуєте премії, доплати, влаштовуєте конкурси на кращого працівника місяця. Проте, ліпше працювати вони не починають. Чому мотивація не працює? Ні, вона працює, але за умови, що вона правильно побудована. Оберіть ефективну модель мотивації ваших працівників
14424

Спеціальне навчання з охорони праці працівників

У керівників закладів освіти часто виникають питання, пов’язані з навчанням працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки, як-от працівника котельні, працівників, які виконують роботи на висоті тощо. Яке навчання таким працівникам закладу потрібно проводити? Як це врегульовано у законодавстві? Роз’яснення експерта читайте далі.
3859

Тривалість і оплата щорічної відпустки вихователя дошкільного закладу

Право на відпустки вихователям, як і будь-яким працівникам, з якими укладено трудовий договір, передбачено КЗпП та ЗУ «Про відпустки». Визначмо, скільки триває щорічна основна відпустка вихователя і які механізми її оплати
56427

Правила надання відпусток під час воєнного стану

Згадаємо, які правила надання відпусток без збереження зарплати та чи враховувати період військової служби до стажу для щорічної відпустки. Про це і більше — дізнайтеся від експерта.
9585