Як залучити батьків до проектної діяльності
Запитання
Не всі батьки вихованців погоджуються брати участь у житті закладу дошкільної освіти. Як усе-таки залучити їх до проектної діяльності в дитсадку?
Відповідь
Є батьки, яким не байдуже, чим займаються їхні діти, але є багато таких, яким зовсім не цікаво. Коли ми організували дитячо-батьківський клуб у садочку, де 300 дітей, прийшло 7 дітей та 7 мам.
Справи керівника у жовтні: що проконтролювати
Що можна організувати?
Книжковий проект. У межах одного заняття ми з дітьми «народжуємо» одну книжку. Діти дають поради на всі випадки життя: «Як бути модним», «Як бути щасливим», «Як бути здоровим», «Як треба виховувати дітей», «Що ви думаєте про працю й відпочинок». Батьки нотують це на аркушиках і потім ілюструють відповідь дитини.
Газета. Розмістіть у ній новини садочка, повідомлення, висловлювання та реакції дітей на щось. Прикріпіть її на інформаційному стенді. Батьки проявляють інтерес до того, що говорять їхні діти у дистадку.
Професії батьків. Створіть проект, у якому хтось із батьків розповідає про свою професію у групі дитини.
Батькам часто не цікаво брати участь у таких заходах, але ми хапаємося з тих, хто зацікавлений. Коли проект закінчується, намагайтеся створити з цього свято, щоб продемонструвати батькам, підтримати інтерес. Спробуйте донести їм, що сім'я — основний партнер педагогів у формуванні ціннісних орієнтацій дитини.
За вебінаром Наталі Гавриш «Проектна діяльність дошкільників: методична кухня»