Відповідь
Усі діти одного віку різні. Існують вікові закономірності, якісні новоутворення, але в кожного вони мають свою специфіку.
У кожної дитини є мовленнєві, пізнавальні здібності, якісь уміння та навички. Але весь цей «букет» по-своєму складений.
Ми говоримо не просто про диференційований підхід, а про індивідуальну роботу з кожною дитиною в дитячому садку. Це можливо тільки у співпраці з батьками, в гармонії з родинним вихованням.
Практичний психолог відслідковує розвиток дитини та скеровує педагогів щодо особливостей роботи з батьками:
- у якому напрямку рухатися
- які консультації провести
- з якими сім’ями про що говорити
- на що звернути увагу.
Ми повинні адаптуватись до дитини, якою вона є. Саме дитина замовляє розвиток, вона приходить у цей світ з готовим задатками, пробудити які до життя зобов’язані родина та дитячий садок.
За матеріалом вебінару Світлани Ладивір «Практичний психолог ДНЗ і батьки: тонкощі взаємодії»
12 запитань і відповідей про атестацію
У статті — алгоритм, за яким зможете правильно організувати роботу з розроблення індивідуальної програми розвитку
Психолого-педагогічна характеристика дитини - один із документів, які подають в інклюзивно-ресурсний центр батьки для проведення комплексної оцінки розвитку дитини. Яка роль характеристики та її зміст - читайте у статті. Заодно проаналізуєте зразок характеристики.
Чому медитація — проста і пасивна — стає порятунком для людини? Як саме вона впливає на наш мозок та емоції? Які техніки доступні для кожного з нас, щоб віднайти свій особистий «тихий острівець» у шаленому потоці повсякденного?
Скільки часу практичний психолог приділяє діагностиці, а скільки – підтримці? Які напрямки роботи займають найбільше ресурсу? Експертний аналіз статистичного звіту розкриває реальний розподіл робочого часу психолога в школі чи дитсадку. Як заповнити цей документ – розбираємо у статті
Вступ дитини до школи завжди є переломним моментом у її житті, незалежно від того, в якому віці вона приходить у перший клас: у шість чи в сім років. Про що насамперед мають пам’ятати батьки майбутнього першокласника? На що бажано звернути їхню увагу під час підготовки дитини до школи?