Навіщо використовувати народні ігри у роботі із сучасними дошкільниками

2255

Запитання

Чому варто проводити ігри, в які грали ще наші дідусі й бабусі, із сучасними дошкільнятами?

Відповідь

Сучасним дітям, які звикли до говірких ляльок, автомобілів з пультами управління та ігор з безліччю атрибутів, складно навіть уявити, у які ігри грали та чим гралися їхні прабабусі й прадідусі. А тим тодішні розваги не менш захопливі та цікаві.

Дитячі ігри наших бабусь і дідусів — особливі. Вони захоплюють, повчають, і, безперечно, приносять задоволення.

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Найпопулярнішими в ті часи були народні та рухливі ігри. Вони особливі тим, що під час гри діти творчо або опосередковано наслідують ігровий образ, імітують рухи тварин, птахів, працю і побут людей тощо.

Рухливі ігри були й залишаються обов’язковою складовою ігрової та фізичної діяльності дитини, адже задовольняють важливу потребу дитячого організму — потребу в русі. Добре, коли під час таких ігор створені також умови для розвитку в дошкільників уваги, сприймання, творчої фантазії, пам’яті тощо.

Колективні ж народні ігри виховують дисциплінованість, навчають відповідати за свої вчинки, взаємодіяти в команді. А ще під час таких ігор діти різного віку мають змогу познайомитися одне з одним і поспілкуватися.

Під час рухливих та народних ігор часто використовували відомі вірші, пісні, малі фольклорні жанри. Зокрема, для запрошення до гри — заклички, а для визначення ведучого гри — лічилки. Якщо ж діти починали конфліктувати під час гри, у пригоді ставали мирилки.

Ірина ТЕРЕЩЕНКО,
методист із дошкільної освіти міського методичного центру
управління освіти та науки Славутицької міської ради Київської області,
ж. «Методична скарбничка вихователя»

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Нетрадиційні техніки малювання для дошкільників

Нетрадиційні техніки малювання в дитячому садку для дошкільників: презентація, зразки, алгоритми. Які образотворчі техніки посильні для дітей у молодшій, середній та старшій групах
29363

Логіко-математичні ігри в дитсадку

Створіть із дітьми математичне місто з геометричних фігур, розв’яжіть віршовані задачі та дізнайтеся секрет чарівної павутинки
33500

Інноваційні форми роботи з батьками

Сучасні заклади все більше уваги приділяють освіті та вихованню батьків. Що врахувати, щоб робота з батьками проносила задоволення
18069