Чи змінювати статут загальноосвітнього навчального закладу

9945

Запитання

У новому Законі про освіту термін «загальноосвітній навчальний заклад» замінено на «заклад загальної середньої освіти». Чи необхідно вносити зміни до установчих документів (статутів) закладів?

Відповідь

⇒ Як скласти статут закладу освіти за новим Законом про освіту

МОН України в листі «Щодо нагальних питань впровадження Закону України “Про освіту”» від 13.10.2017 № 1/9-554 зауважує на тому, що:

  • терміни «навчальний заклад» і «заклад освіти» є ідентичними
  • в усіх офіційних документах — наказах, положеннях, статутах, листах тощо — необхідно використовувати нову термінологію відповідно до нового Закону про освіту
  • до узгодження установчих документів закладів освіти із галузевими Законами тимчасова термінологічна розбіжність не має створювати перешкод для реалізації відповідних положень законодавства, прав осіб на освіту чи діяльності закладів освіти.

Статут закладу освіти — документ, обо’язковий для розміщення на веб-сторінці закладу

На адаптацію установчих документів до нової термінології ЗУ «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII дано строк 5 років — до 28.09.2022. Тож засновники мають час привести установчі документи (статути) закладів освіти у відповідність із новим Законом.

Зауважте!

Внесення змін до установчого документа юридичної особи оформляється шляхом викладення його в новій редакції (п. 11 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань»).

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про чисельність та склад педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти

МОН змінило підходи до збору інформації про контингент учнів у зв’язку з воєнним станом і відтермінуванням щорічного збору даних адміністративної статистичної звітності
53810