Яке співвідношення індивідуальних та фронтальних занять у дошкільному закладі

2446

Запитання

Яким має бути співвідношення індивідуальних та фронтальних занять у закладі дошкільної освіти, враховуючи рекомендації граничного навантаження на дітей?

Відповідь

Співвідношення індивідуальних та фронтальних занять досить варіативне, адже залежить від багатьох чинників.

Визначальними в цьому питанні є:

  • освітня програма, яку реалізує колектив закладу
  • принцип організації освітнього процесу — предметний чи інтегрований.

Якщо предметні заняття планувати відповідно до обраної програми, то вони займуть левову частку часу, відведеного на пізнавальну діяльність дітей. Індивідуальні ж заняття доведеться проводити під час:

  • прогулянок (тривалість яких не можна скорочувати за жодних обставин)
  • самостійної роботи дітей.

Інтегрований підхід передбачає одне заняття на день та реалізацію поставленої мети протягом проживання теми дня під час різних видів діяльності дітей, організованої у різних формах — підгрупових, парних, індивідуальних тощо. За таких умов доля індивідуальної роботи з дітьми та їхньої самостійної пізнавальної діяльності значно збільшується.

Ліпше, щоб індивідуальні заняття планував вихователь. Адже лише він, щодня спілкуючись із дітьми, може адекватно врахувати їхні інтереси, потреби й можливості.

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Корпоративний імідж сучасного дитячого садка

Мотивовані й творчі педагоги є ядром діяльності закладу дошкільної освіти, а їхня професійна діяльність — одним із компонентів його іміджу. Як сформувати позитивний корпоративний імідж дошкільного закладу і водночас сприяти фаховому зростанню та професійній соціалізації педагогів?
20657

План роботи на літній оздоровчий період в ЗДО

Основне завдання в ЗДО — оздоровити дітей, створити простір для активного відпочинку та закріпити знання. Що потрібно врахувати, готуючи план роботи на літній оздоровчий період
90537