Чи розподіляти під час закупівель продукти харчування за кодами

1780

Запитання

Чи можна закуповувати продукти харчування для шкіл за одним кодом 15894210-6 — «Шкільне харчування». Чи їх потрібно ділити за кодами продуктів?

Відповідь

Ні, закуповувати продукти харчування для шкіл за одним кодом не можна.

Порядок визначення предмета закупівлі, затв. наказом Мінекономрозвитку від 17.03.2016 № 454, передбачає, що предмет закупівлі за товарами слід визначати за четвертою цифрою Національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затв. наказом Мінекономрозвитку від 23.12.2015 № 1749 (далі — Єдиний закупівельний словник).

Отож у тендерній документації за предметом закупівлі має бути лише чотири цифри.

Тому обов’язково під час закупівлі продуктів харчування їх потрібно розділяти за кодами.

Наприклад

Не можна об’єднати в межах однієї закупівлі такі продукти, як молоко та оселедець — адже вони належать до різних предметів за визначенням, передбаченим у Єдиному закупівельному словнику.

Проте можна провести декілька закупівель за одним і тим самим предметом закупівлі.

Наприклад

Коли закуповуєте овочі, фрукти й горіхи, можна провести окремі тендери на овочі та на фрукти. Але предмет закупівлі обов’язково визначати за четвертим знаком.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Освітня субвенція у 2025 році: який розподіл коштів

Освітня субвенція — це один із трансфертів, що отримують місцеві бюджети з державного бюджету на спільні цільові програми. Про обсяги освітньої субвенції та перелік витрат, на які можна витрачати кошти субвенції — у цьому огляді.
3248

Страховий стаж і як він впливає на оплату лікарняного

Що таке страховий стаж і як він впливає на оплату лікарняного? Хто має право на стовідсоткове відшкодування лікарняного? Як нараховують страховий стаж? На ці та інші запитання про страховий стаж відповідаємо у статті
13796