Чи правомірне підвищення окладу завідувача за звання «вихователь-методист»

1957

Запитання

Працівниця переведена з посади вихователя на посаду завідувача дошкільного навчального закладу. За результатами попередньої атестації їй присвоєне педагогічне звання «вихователь-методист». Чи має вона право на підвищення посадового окладу за педагогічне звання на посаді завідувача?

Відповідь

Ні, не має.

І ось чому.

У Типовому положення про атестацію педагогічних працівників щодо педзвань маємо дві норми, згідно з якими:

  • за працівниками, які переходять на інші педагогічні посади у тому самому закладі, зберігаються присвоєні педагогічні звання до наступної атестації (п. 3.27)

Клопочемо про присвоєння педагогічного звання

  • педагогічне звання, присвоєне за результатами атестації, може бути змінене лише за рішенням атестаційної комісії (п. 3.30).

Водночас за абз. 15 п. 24 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти підвищення посадових окладів за звання, присвоєні за наслідками атестації, провадять лише за період роботи на посадах, на яких були присвоєні відповідні звання.

Отже, працівниця, обіймаючи посаду завідувача ДНЗ, уже не має права на підвищення посадового окладу за педагогічне звання «вихователь-методист». Хіба що вона виконуватиме обов’язки вихователя, — тоді за ці години педагогічної роботи її ставка заробітної плати підвищуватиметься на 10% (за пп. «д» п. 24 Інструкції № 102).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зарплата 2023: як нараховуватимуть

У Профспілці пояснили як змінився порядок обчислення та нарахування таких виплат, як середня зарплата, лікарняні та декретні
196112