Які документи про освіту видавати учням з інтелектуальними порушеннями

6198

Запитання

Які документи про освіту видавати випускникам — учням з інтелектуальними порушеннями?

Відповідь

Постановою КМУ від 27.09.2016 № 671 «Пpo внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» у відповідність до державного зразка приведено документ про отриману освіту дітей з інтелектуальними порушеннями.

Зауважте!

Лист МОНмолодьспорту «Щодо одержання документа про освіту учнями з особливими потребами загальноосвітніх навчальних закладів» від 02.04.2012 № 1/9-245 незастосовний згідно з листом від 12.07.2017 № 1/9-385.

Учням з інтелектуальними порушеннями видають свідоцтво про базову загальну середню освіту за спеціальною програмою.

Учням з інтелектуальними порушеннями помірного ступеня видають довідку про закінчення повного курсу навчання за спеціальною програмою.

Порядок видання документа про освіту випускникам спеціальних навчальних закладів для дітей з інтелектуальними порушеннями залежить від намірів учня щодо свого подальшого навчання. Так, якщо учень:

  • випускається після 9-го класу, не маючи наміру продовжувати освіту в 10-му класі з поглибленим професійно-трудовим навчанням, — йому видають документ встановленого зразка про закінчення школи
  • продовжуватиме навчання у 10-му класі спеціальної школи (школи-інтернату) для дітей з інтелектуальними порушеннями — йому видають відповідний документ про освіту лише після закінчення 10-го класу.

Недопустимо!

Видавати випускникам спеціальної школи (школи-інтернату) для дітей з інтелектуальними порушеннями документ про освіту двічі — по закінченню 9-го та 10-го класів.

Складено за листом МОН України «Про навчальні плани та організацію навчально-реабілітаційного процесу для учнів з особливими освітніми потребами загальноосвітніх навчальних закладів y 2017/2018 навчальному році» від 12.07.2017 № 1/9-385.

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про чисельність та склад педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти

МОН змінило підходи до збору інформації про контингент учнів у зв’язку з воєнним станом і відтермінуванням щорічного збору даних адміністративної статистичної звітності
53838