Які документи про освіту видавати учням з інтелектуальними порушеннями

10826

Запитання

Які документи про освіту видавати випускникам — учням з інтелектуальними порушеннями?

Відповідь

Постановою КМУ від 27.09.2016 № 671 «Пpo внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» у відповідність до державного зразка приведено документ про отриману освіту дітей з інтелектуальними порушеннями.

Зауважте!

Лист МОНмолодьспорту «Щодо одержання документа про освіту учнями з особливими потребами загальноосвітніх навчальних закладів» від 02.04.2012 № 1/9-245 незастосовний згідно з листом від 12.07.2017 № 1/9-385.

Учням з інтелектуальними порушеннями видають свідоцтво про базову загальну середню освіту за спеціальною програмою.

Учням з інтелектуальними порушеннями помірного ступеня видають довідку про закінчення повного курсу навчання за спеціальною програмою.

Порядок видання документа про освіту випускникам спеціальних навчальних закладів для дітей з інтелектуальними порушеннями залежить від намірів учня щодо свого подальшого навчання. Так, якщо учень:

  • випускається після 9-го класу, не маючи наміру продовжувати освіту в 10-му класі з поглибленим професійно-трудовим навчанням, — йому видають документ встановленого зразка про закінчення школи
  • продовжуватиме навчання у 10-му класі спеціальної школи (школи-інтернату) для дітей з інтелектуальними порушеннями — йому видають відповідний документ про освіту лише після закінчення 10-го класу.

Недопустимо!

Видавати випускникам спеціальної школи (школи-інтернату) для дітей з інтелектуальними порушеннями документ про освіту двічі — по закінченню 9-го та 10-го класів.

Складено за листом МОН України «Про навчальні плани та організацію навчально-реабілітаційного процесу для учнів з особливими освітніми потребами загальноосвітніх навчальних закладів y 2017/2018 навчальному році» від 12.07.2017 № 1/9-385.

Телеграм Педрада запрошення

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
99014

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96545

Методрекомендації щодо внутрішньої системи забезпечення якості освіти в школі

Розроблені МОН спільно з ДСЯО методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах загальної середньої освіти продовжують бути актуальними
4586

Приклади аналізу уроків

10 прикладів, схем і шпаргалок для аналізу уроку — зберігайте, користуйтеся та розробляйте свої приклади, щоб аналізувати уроки відповідно до конкретних запитів та цілей навчання.
4121