Як учителю-дефектологу встигати виконувати свою роботу

6724

Запитання

Вчитель-дефектолог, як інші вчителі, отримує посадовий оклад за 18 год. роботи на тиждень. Але цього часу зазвичай мало, аби виконати всі завдання у своїй діяльності. Чи мають доплачувати за те, що вчитель працює понад норму?

Відповідь

Дійсно, ставки заробітної плати та оклади вчителів виплачують за 3 год. педагогічної роботи на день, або 18 год./тиждень.

На це вказано в пункті 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затв. наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102.

Отож учитель-дефектолог має виконувати свою роботу не менше 18 год. щотижня. Протягом робочого часу педагог спрямовує свою діяльність на:

  • розвиток слухо-мовного сприймання
  • розвиток мовлення
  • корекцію порушень розвитку тощо.

Окрім того, оскільки Кодексом законів України про працю встановлено 40-годинний 5-денний робочий тиждень, то вчитель-дефектолог має ще + 22 год./тиждень, аби сповна виконувати свої посадові обов’язки, ураховуючи й особливості:

Складено з листа МОН «Про навчальні плани та організацію навчально-реабілітаційного процесу для учнів з особливими освітніми потребами загальноосвітніх навчальних закладів y 2017/2018 навчальному році» від 12.07.2017 № 1/9-385.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відстрочка від мобілізації для педагогів

Педагогічні працівники мають право на відстрочку від мобілізації. У статті йдеться про умови та порядок надання відстрочки від мобілізації вчителям та іншим педагогічним працівникам
32

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8110

Завдання та обов’язки вчителя у посадовій інструкції за новим Профстандартом

З’ясуємо, які завдання й обов’язки визначають у посадовій інструкції вчителя закладу загальної середньої освіти. Врахуємо функції вчителя, визначені новим Професійним стандартом
25911

Строковий трудовий договір з педагогами: відповідаємо на запитання

З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
24661

Внутрішня система забезпечення якості освіти: як школа гарантує якісну освіту?

Внутрішня система забезпечення якості освіти об’єднує умови, чіткі процедури та конкретні заходи всередині школи. Чи важливіша вона за інституційний аудит? Відповідь – у статті.
748