Як учителю-дефектологу встигати виконувати свою роботу

5404

Запитання

Вчитель-дефектолог, як інші вчителі, отримує посадовий оклад за 18 год. роботи на тиждень. Але цього часу зазвичай мало, аби виконати всі завдання у своїй діяльності. Чи мають доплачувати за те, що вчитель працює понад норму?

Відповідь

Дійсно, ставки заробітної плати та оклади вчителів виплачують за 3 год. педагогічної роботи на день, або 18 год./тиждень.

На це вказано в пункті 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затв. наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102.

Отож учитель-дефектолог має виконувати свою роботу не менше 18 год. щотижня. Протягом робочого часу педагог спрямовує свою діяльність на:

  • розвиток слухо-мовного сприймання
  • розвиток мовлення
  • корекцію порушень розвитку тощо.

Окрім того, оскільки Кодексом законів України про працю встановлено 40-годинний 5-денний робочий тиждень, то вчитель-дефектолог має ще + 22 год./тиждень, аби сповна виконувати свої посадові обов’язки, ураховуючи й особливості:

Складено з листа МОН «Про навчальні плани та організацію навчально-реабілітаційного процесу для учнів з особливими освітніми потребами загальноосвітніх навчальних закладів y 2017/2018 навчальному році» від 12.07.2017 № 1/9-385.

Центральна частина статичний блок 3

Статті за темою

Усі статті за темою

Як вести ділове спілкування у месенджерах

Viber, WhatsApp, Facebook Messenger — месенджери — нині використовують не лише для особистого спілкування. З їх допомогою вирішують і робочі питання. Дізнайтеся, як використовувати ефективно.
7372

Який він – сучасний керівник закладу освіти?

Креативний, самодостатній, розуміє як створити комфортний освітній простір у закладі, реалізовує успішні ідеї щодо покращення якості освіти, забезпечує умови для самореалізації дітей та педагогів. Впізнаєте себе? Тоді ви ідеально підходите на посаду керівника. Та це ще не всі характеристики. Детальніше - у публікації.
22528

Працівники втратили інтерес до роботи: яку модель мотивації обрати

Ви постійно мотивуєте працівників — нараховуєте премії, доплати, влаштовуєте конкурси на кращого працівника місяця. Проте, ліпше працювати вони не починають. Чому мотивація не працює? Ні, вона працює, але за умови, що вона правильно побудована. Оберіть ефективну модель мотивації ваших працівників
14424