Як скласти і що вказати у Положенні про педраду школи

4269

Запитання

Розробляючи Положення про педагогічну раду загальноосвітнього навчального закладу, що обов’язково слід передбачити в ньому?

Відповідь

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Оскільки діяльність педради у школі передбачена нормами законодавства, то передовсім до положення про педагогічну раду слід перенести ці норми, визначаючи її діяльність.

Так, частина друга статті 39 ЗУ «Про освіту» посилається на Положення про загальноосвітній навчальний заклад, пунктом 98 якого визначено повноваження педагогічної ради.

Справи керівника у жовтні: що проконтролювати

Оскільки членами цього колегіального органу управління закладом є педагогічні працівники, то й питання, які розглядає педрада, стосуються суто основної діяльності ЗНЗ — освітньої, зокрема особливостей провадження та поліпшення навчально-виховного процесу.

Структура Положення може бути такою:

  • Загальні положення
  • Повноваження педагогічної ради
  • Повноваження голови педагогічної ради
  • Обов’язки членів педагогічної ради
  • Права членів педагогічної ради
  • Організація діяльності педагогічної ради
  • Документи педагогічної ради.

Зрештою, кожен навчальний заклад орієнтується на Статут, свої завдання та перспективні плани, складаючи такий документ.

Аби складене Положення набрало юридичної сили, його:

  • розглядають і погоджують на засіданні самої педагогічної ради
  • затверджує директор школи, який, будучи керівником педколективу, також очолює й ключовий колегіальний орган управління навчальним закладом.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічний звіт директора школи

Звітування можна провести в актовому залі, а можні і онлайн. Дізнайтеся, що врахувати для виступу онлайн, як його побудувати і що допоможе зробити його вдалим. Про що звітує директор і за якою структурою — у статті
46386

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

На жаль, у сучасній школі все частіше звучить слово «булінг». На це явище жаліються учні та батьки з боку вчителів, вчителі з боку батьків та школярів. Але нерідко явище цькування окремих працівників спостерігається і у самому педагогічному колективі – між колегами та з боку адміністрації. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті.
5017