Благодійні ініціативи замість лінійок: як українські школи переосмислюють святкування останнього дзвоника

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Як українські школи змінюють формат останнього дзвоника та перетворюють свято на простір вдячності захисникам

Свято останнього дзвоника у 2025 році

report_11614439.gif   Зміни та новації в законодавстві: червень 2025
   Скачати  

             

Навчальний рік 2024–2025 в українських школах офіційно завершиться 30 червня, однак за умови виконання освітньої програми учні можуть піти на літні канікули вже після 30 травня. Саме ця дата стане найпоширенішим днем проведення свята останнього дзвоника, повідомляє Міністерство освіти і науки України.

💳 Зміни в оплаті праці педагогів ЗДО

При цьому школи мають право самостійно визначати дату завершення навчання і формат святкування — відповідне рішення ухвалює педагогічна рада з урахуванням безпекової ситуації в регіоні. У прифронтових районах традиційно більшість шкіл проведе останній дзвоник в онлайн-форматі.

Уже кілька років поспіль в українських школах спостерігається переосмислення формату свята. Замість традиційної урочистої лінійки з квітами й кульками — теплі ініціативи, адресовані військовим. Так формується нова культура пам’яті та подяки, а також — сценарії, що мають реальний вплив.

Приклади нових форматів останнього дзвоника:

  • Кагарлицький ліцей № 3 — дев’ятикласники реалізують проєкт «9-Б збирає на авто» для батька однієї з учениць, який воює в ЗСУ. Кошти планують зібрати до останнього дзвоника через благодійні майстерки.
  • Школа № 17, Кам’янець-Подільський — оголошено благодійний забіг на підтримку ЗСУ. Діти бігтимуть «за тата», «за брата», «за хрещеного» — і кожен учасник робить донат у зручному розмірі.
  • Київський військовий ліцей імені Івана Богуна — щороку перед останнім дзвоником ліцеїсти створюють відеозвернення, пишуть листи та есе для поранених військових у шпиталях у межах ініціативи «Голос вдячності».

Крім цього, школи по всій країні долучаються до:

  • благодійних ярмарків зі збором коштів на турнікети й аптечки;
  • творчих вечорів з благодійним квитком;
  • акції «Книжка на фронт»;
  • проєкту «Наше світло», у межах якого виготовляють окопні свічки для захисників.

Свято останнього дзвоника у 2025 році перетворюється на символ шани та вдячності, демонструючи єдність освітньої спільноти з українськими воїнами.

За матеріалами Освіторія

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічне навантаження та оплата праці вчителів: відповідаємо на запитання

Чи не найбільше запитань, які надходять до нашого видавництва, стосуються оплати праці педагогів та педагогічного навантаження. Розглянемо найпоширеніші. Відповіді — за матеріалами журналу "Практика управління закладом освіти"
3361

Тижневе навантаження педагогів: зміни у дошкіллі

З’ясуємо, як змінилося педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти після набрання чинності новим Законом про дошкільну освіту, як співвідноситься педагогічне навантаження і робочий час. Ознайомтеся з таблицею, у якій ми порівняли нинішній обсяг педнавантаження працівників ЗДО з тим, що був раніше
54508

Строковий трудовий договір з педагогами: відповідаємо на запитання

З’ясуємо, що таке строковий трудовий договір і чому навколо нього стільки суперечок: варто чи ні його укладати, хто від цього виграє, хто програє, наскільки він є корисним для працівника чи роботодавця
24839

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді