Порядок комплектування інклюзивних груп у ДНЗ

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Ознайомтеся з наказом, що встановлює єдині вимоги до порядку комплектування інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах.

Прийом дітей до інклюзивних груп здійснюється керівником дошкільного навчального закладу протягом календарного року за наявності місць на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати ДНЗ, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.

Про це йдеться у Порядку комплектування інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах, затвердженому наказом від 06.02.2015 № 104/52.

Відповідно до наказу, наповнюваність інклюзивної групи має становити до 15 осіб, з них — максимум три дитини з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю.

Такі діти можуть перебувати в ДНЗ до семи (восьми) років відповідно до висновку психолого-медико-педагогічної консультації залежно від рівня та ступеня порушення.

Наказом дозволено перебування у ДНЗ дітей з тяжкими порушеннями опорно-рухового апарату, які потребують індивідуального догляду, за наявності асистента.

Не можуть перебувати у ДНЗ вихованці, у яких:

  • ІІІ і IV ступені порушень функцій організму;
  • хвороба у гострому періоді.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11536

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275526

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22093

Документи асистента вчителя у роботі з учнями з особливими освітніми потребами

Документація асистента вчителя не остаточно унормована. Заклад освіти самостійно затверджує перелік документів на основі посадових обов'язків асистента вчителя та окремих нормативних документів і роз’яснень
264539

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді