Вогонь знайомий і чужий

Як навчити дитину обережно, але вправно взаємодіяти з вогнем? Як запалити та зберегти вогонь у серцях і душах дітей? Про це та інше в лютневому числі журналу «Методична скарбничка вихователя» на тему «Вогонь знайомий і чужий»

Як навчити дитину обережно, але вправно взаємодіяти з вогнем? Як запалити та зберегти вогонь у серцях і душах дітей? Про це та інше в лютневому числі журналу «Методична скарбничка вихователя» на тему «Вогонь знайомий і чужий»

Інтеграційні можливості поняття «вогонь» як елемента змісту освіти просто безмежні. Напевно, немає жодної освітньої лінії, у якій так чи так не фігурував би вогонь. Докладніше про змістові напрями, за якими можна наблизити тему вогню до дітей, та способи і засоби ознайомлення дітей із цією стихією — у вступній статті «Вогонь — джерело енергії і життя».

До теми «Вогонь знайомий і чужий» розроблено також змістове наповнення у формі інтелектуальної карти, плани-конспекти інтегрованих занять, програмовий зміст та очікувані результати проживання теми, а також дидактичні матеріали на картках картотеки.

Знаковим предметом цього числа є ліхтарик. Розмаїття варіантів застосування цього предмета як у дорослому, так і в дитячому житті описано у статті «Близький і далекий вогник ліхтарика». Про властивості вогню та інші джерела світла й тепла, зокрема про ліхтарики, діти дізнаються під час тематичного циклу занять «Ліхтарики, ліхтарики: зелені, жовті, сині…». Завдання, структурні компоненти занять, тематику пізнавальних занять циклу визначено в статті «Сприяємо сенсорному розвитку дошкільників під час тематичного циклу занять». На картках картотеки подано дидактичні матеріали, якими можна скористатися під час проживання тематичного циклу.

На кольорових сторінках цього числа до вашої уваги:

  • асоціативна карта «Вогонь»;
  • майстер-класи «Приборкуємо вогонь на папері» та «Тіньовий театр «Кішчин дім»;
  • коректурна таблиця «Ліхтарик — джерело світла»;
  • зображення та завдання для аудиту.

Із історією виникнення театру тіней, його основними атрибутами та варіантами організації такого театру в дошкільному закладі можна ознайомитися зі статті «За лаштунками тіньового театру».

Докладніше про це, а також завдання для аудиту, умовні позначення видів діяльності дошкільників, пам’ятка для батьків «Переборюємо страхи: боязнь вогню» — у другому числі журналу «Методична скарбничка вихователя».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Якщо в групі новенька дитина

У ваш дитсадок завітало багато дітей з числа внутрішньо переміщених або на час оздоровчого періоду. Для них все не так, як удома: суворіший розпорядок дня, незнайомі дорослі й діти, незвичні вимоги. Але головна відмінність — розлучення з мамою. Усе це може викликати в дитини напруження і навіть тривожність.
4023

SWOT-аналіз у плануванні методичної роботи

Відсутність плану — це план до провалу. Для перспективного планування різних напрямів діяльності закладу освіти, зокрема й методичної роботи, використовуйте метод SWOT-аналіз
26459

Інтерактивні методи навчання

У чому полягає інтерактивне навчання та які методи використовувати в роботі з дошкільниками, учнями й педагогами. Принципи, завдання, класифікації, приклади
198729

Ігри з дітьми на відпочинку

Нові ігри з конструктором, доміно, кубиками, у які цікаво грати дітям і дорослим. Консультація для батьків дошкільників
6288

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді