Вогонь знайомий і чужий

Як навчити дитину обережно, але вправно взаємодіяти з вогнем? Як запалити та зберегти вогонь у серцях і душах дітей? Про це та інше в лютневому числі журналу «Методична скарбничка вихователя» на тему «Вогонь знайомий і чужий»

Як навчити дитину обережно, але вправно взаємодіяти з вогнем? Як запалити та зберегти вогонь у серцях і душах дітей? Про це та інше в лютневому числі журналу «Методична скарбничка вихователя» на тему «Вогонь знайомий і чужий»

Інтеграційні можливості поняття «вогонь» як елемента змісту освіти просто безмежні. Напевно, немає жодної освітньої лінії, у якій так чи так не фігурував би вогонь. Докладніше про змістові напрями, за якими можна наблизити тему вогню до дітей, та способи і засоби ознайомлення дітей із цією стихією — у вступній статті «Вогонь — джерело енергії і життя».

До теми «Вогонь знайомий і чужий» розроблено також змістове наповнення у формі інтелектуальної карти, плани-конспекти інтегрованих занять, програмовий зміст та очікувані результати проживання теми, а також дидактичні матеріали на картках картотеки.

Знаковим предметом цього числа є ліхтарик. Розмаїття варіантів застосування цього предмета як у дорослому, так і в дитячому житті описано у статті «Близький і далекий вогник ліхтарика». Про властивості вогню та інші джерела світла й тепла, зокрема про ліхтарики, діти дізнаються під час тематичного циклу занять «Ліхтарики, ліхтарики: зелені, жовті, сині…». Завдання, структурні компоненти занять, тематику пізнавальних занять циклу визначено в статті «Сприяємо сенсорному розвитку дошкільників під час тематичного циклу занять». На картках картотеки подано дидактичні матеріали, якими можна скористатися під час проживання тематичного циклу.

На кольорових сторінках цього числа до вашої уваги:

  • асоціативна карта «Вогонь»;
  • майстер-класи «Приборкуємо вогонь на папері» та «Тіньовий театр «Кішчин дім»;
  • коректурна таблиця «Ліхтарик — джерело світла»;
  • зображення та завдання для аудиту.

Із історією виникнення театру тіней, його основними атрибутами та варіантами організації такого театру в дошкільному закладі можна ознайомитися зі статті «За лаштунками тіньового театру».

Докладніше про це, а також завдання для аудиту, умовні позначення видів діяльності дошкільників, пам’ятка для батьків «Переборюємо страхи: боязнь вогню» — у другому числі журналу «Методична скарбничка вихователя».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оптимізувати рухову діяльність дітей

Потреба в руховій активності природна для кожної дитини. Активні рухи викликають у дітей позитивні емоції та підсилюють усі фізіологічні процеси. Що допоможе вихователю та інструктору з фізкультури забезпечити оптимальну рухову активність дошкільників?
27853

Методична робота в закладі дошкільної освіти

Дізнайтеся про форми організації методичної роботи в дитячому садку, які допоможуть вихователям розвивати свій творчий потенціал, постійно підвищувати професійну кваліфікацію і забезпечать високий рівень проведених занять
47529

Як проводити батьківські збори в школі

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації педагогічного колективу з батьками. Щоб збори були вдалі, а освітня робота ефективна, розглянемо види, форми проведення, теми батьківських зборів
39077

Аптечки у школі: як правильно укомплектувати та зберігати

Скористайтеся переліком медичних засобів у закладі освіти та дізнайтеся як правильно укомплектувати аптечку. Адже, як правило, діти схильні до травм і ніколи не знаєш в який момент потрібно буде надати допомогу. Важливо у такий момент мати все під рукою, зібране в одному місці.
42293

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді