Іноземні мови по-новому: як зміниться система вивчення мов у школах за реформи МОН

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
МОН розпочинає оновлення змісту мовно-літературної (іноземні мови) освітньої галузі

Вивчення іноземних мов у школі

report_11614439.gif   Зміни в освітньому законодавстві: квітень 2025
   Скачати  

             

Міністерство освіти і науки України розпочинає оновлення змісту мовно-літературної освітньої галузі (іноземні мови) в межах політики «Освіта для життя», яка підсилює реформу Нової української школи. 

Посадова інструкція вчителя: оновлена

Мета змін — допомогти учням стати впевненими комунікаторами у багатомовному світі та розвивати міжкультурну компетентність.

Для обговорення майбутнього іншомовної освіти 29 квітня 2025 року МОН спільно з Малою академією наук України, EverEnglish, проєктом #мета_мільйон і агрохолдингом «Астарта-Київ» організовує відкриту дискусію.

До участі запрошуються:

  • вчителі та вчительки іноземних мов;
  • представники мовних шкіл;
  • освітні лінгвістичні платформи;
  • усі, хто зацікавлений у розвитку іншомовної освіти в Україні.

Захід пройде в очному та онлайн-форматах. Для участі необхідна реєстрація за посиланням, кількість місць офлайн обмежена.

Оновлену концепцію іншомовної освіти презентують громадськості навесні 2025 року разом із концепціями інших освітніх галузей. Впровадження змін розпочнеться восени — з 5 класів у мистецькій, природничій та технологічній галузях.

Реформа спрямована на те, щоб іноземні мови в українській школі не лише вивчалися як предмет, а й ставали інструментом для розуміння світу та комунікації в ньому.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5306

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
96985

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
102760

Літні канікули 2025: коли і як відпочиватимуть школярі

Освітній процес в українських закладах загальної середньої освіти завершується здебільшого влітку. Хто визначає тривалість навчального року та літніх канікул, коли літні канікули 2025 – з’ясуємо у статті
1330

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді