Освітня платформа «Мрія» для дошкілля: мрія чи реальність?
Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму
Цифрова освітня екосистема «Мрія» наразі є реальністю для 150 шкіл України, і ще понад 1400 подали заявки. Платформу розроблено як універсальний безплатний сервіс, до якого може приєднатися будь-який заклад освіти — незалежно від розміру, місця розташування чи вже використовуваних ІТ-рішень.
Внутрішня система якості освіти ЗДО: ВЕБІНАР
Влітку 2025 року почнеться тестування інтеграції дошкільної освіти в освітню платформу «Мрія». Про це розповів 8 квітня на конференції «Мрія — Постосвіта» в Києві Михайло Федоров, віцепрем'єр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій. Він зазначив:
«Освіта починається з дошкілля, і насправді на сьогоднішній момент, не завжди була увага різних державних інституцій до дошкілля. Ми намагаємося з Міністерством освіти виправити ситуацію і зробити все, щоб адміністрації дошкільних закладів і освітяни, педагоги, які там працюють, отримали максимальну кількість освітнього контенту для дітей».

- Педагогічне навантаження, штатний розпис і табелювання: відповіді МОН на найпоширеніші запитання
- Які підвищення, надбавки, доплати та винагороди мають право встановлювати засновник і директор ЗДО
- Штатні нормативи, тарифікація, робочий час: дев’ять відповідей, як дотримати вимог Закону про дошкільну освіту
На думку Михайла Федорова, інтеграція «Мрії» у дошкілля буде важливою:
- для батьків — щоб вони розуміли, як відбувається навчальний процес, що дитину навчили в дитсадку, як допомогти закріпити вдома певну тему;
- для вихователів — це допоможе з навчальними планами та звітністю для вихователів.
«Ми поставили на меті не оцифрувати паперову документацію, а переосмислити сам підхід до управління освітнім процесом — зробити його ефективнішим, гнучкішим, сучаснішим», — зазначив Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України.
Загалом освітня екосистема «Мрія» має на меті докорінно змінити підхід до навчання, управління освітнім процесом і взаємодії між усіма його учасниками — учнями, вчителями, батьками та адміністрацією.