«Мрія» для освіти в смартфоні: як нова цифрова платформа змінить українські школи

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Тисячі українських шкіл під'єднають до «Мрії»: освітня екосистема нового покоління вже у дії

Новий застосунок для учнів, вчителів і батьків


У 2025 році тисячі шкіл по всій Україні отримають доступ до оновленої цифрової освітньої екосистеми «Мрія», яка має на меті докорінно змінити підхід до навчання, управління освітнім процесом і взаємодії між усіма його учасниками — учнями, вчителями, батьками та адміністрацією.

💳 Зміни в оплаті праці педагогів ЗДО

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський під час першої EdTech-події «Мрія Постосвіта», організованої Мінцифри спільно з Міністерством освіти і науки.

«Мрія — це особливе технологічне рішення, яке об’єднує всі ключові елементи шкільного життя в одному застосунку. Від журналів і домашніх завдань до оцінок і навчальних матеріалів — усе стає доступним онлайн. І найголовніше — це забезпечує рівний доступ до якісної освіти в усіх куточках країни», — наголосив Президент.

Наразі до «Мрії» уже під’єднано 150 шкіл, ще понад 1400 подали заявки. Платформа розроблена як універсальний безплатний сервіс, до якого може приєднатися будь-який заклад освіти — незалежно від розміру, місця розташування чи вже використовуваних ІТ-рішень. Подати заявку можна за посиланням: mriia.gov.ua/app.

Окрім того, на презентації було представлено оновлений функціонал цифрової платформи:

  • Гейміфікація для учнів: за успіхи у навчанні діти отримуватимуть внутрішню валюту — мрійки, які можна буде обміняти на квитки в кіно, VR-квести та інші бонуси.
  • ШІ-функції для вчителів: автоматичне створення тестів, прийом домашніх завдань, формування міжкласних груп — все це спрощує повсякденну роботу педагогів.
  • Зручність для батьків: у застосунку буде доступна повна аналітика навчальних досягнень дитини, а також можливість знаходити найближчі гуртки за інтересами.
  • Ефективність для директорів і адміністраторів: результати роботи педагогів — у два кліки, без потреби переглядати журнали.
  • Планується розширення на дошкілля: команда вже працює над інтеграцією дитячих садків у спільну цифрову екосистему.

«Мрія — це освітній геймченджер. Вона не просто цифровізує документообіг, а переосмислює саму модель управління освітою. Завдяки Мрії ми можемо аналізувати освітню систему в реальному часі та приймати ефективні рішення», — підкреслив Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр та міністр цифрової трансформації.

Застосунок «Мрія» об’єднує весь освітній процес:

  • для учнів — це Мрія ID, розклад, домашні завдання, динаміка результатів, персоналізована бібліотека;
  • для вчителів — автоматизоване планування, електронний журнал, оцінювання, можливість прикріплювати файли, коментарі й спілкування в захищених чатах;
  • для батьків — єдиний доступ до всіх ключових результатів навчання дитини.

«Ми прагнемо не просто перевести папір в цифру, а зробити освіту гнучкою, ефективною та орієнтованою на розвиток дитини. Мрія — це інструмент, який дає змогу сфокусуватись на головному: якості знань», — зазначив Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України.

Проєкт реалізується за підтримки уряду Швейцарії, зокрема Фонду Східна Європа, який допомагає впроваджувати інноваційні рішення в українську освіту навіть в умовах повномасштабної війни.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустки вчителів – 2025: тривалість, порядок надання та оплати

З’ясуємо норми щодо надання відпусток в умовах воєнного стану. Розглянемо види відпусток вчителів та інших працівників закладів загальної середньої освіти, а також питання поділу та перенесення відпустки, оплати відпускних. Надаємо зразок наказу про відпустку
169358

Від А до Я: ваш повний гід по наказах з основної діяльності

Хочете бути впевненими у кожному своєму управлінському рішенні? Наша стаття розкриває ключові аспекти складання та оформлення наказів з основної діяльності. Дізнайтеся про нормативні вимоги, структуру та інші нюанси, щоб ваші накази завжди були чинними, а управління — бездоганним і відповідальним
72085

Цькування на роботі: чи можливо його зупинити?

Чи знаєте ви, що цькування в педагогічному колективі може походити не лише від учнів чи батьків, а й від колег та навіть адміністрації школи? Ця прихована війна руйнує атмосферу довіри та професійного зростання. Отож, чим відрізняється мобінг від булінгу, як запобігти і як захиститися від такого явища – розбираємося у статті
8173

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді