Реформа навчання з інформатики: які навички отримають учні за новою програмою

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
МОН розпочинає оновлення змісту інформатичної освітньої галузі

Чому треба змінювати навчання інформатики

report_11614439.gif   Зміни та новації в законодавстві: червень 2025
   Скачати  

             

У межах освітньої політики «Освіта для життя», яка поглиблює реформу НУШ, Міністерство освіти і науки України розпочинає аналіз і оновлення змісту інформатичної галузі. З огляду на динамічний розвиток штучного інтелекту, кібербезпеки та цифрових технологій, настав час переосмислити роль інформатики в навчальному процесі.

💳 Зміни в оплаті праці педагогів ЗДО

Новий фокус — формування в учнів і учениць навичок відповідального користування цифровими інструментами, розвиток критичного мислення та підвищення рівня цифрової грамотності в суспільстві.

12 квітня 2025 року МОН у партнерстві з Малою академією наук України та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка організовує відкриту дискусію щодо трансформації інформатичної освіти.

До участі у професійному діалозі запрошуються:

  • вчителі та вчительки інформатики й інтегрованих дисциплін;
  • представники IT-бізнесу та стартап-спільноти;
  • експерти з інформаційної безпеки;
  • розробники освітніх технологічних рішень;
  • усі, хто зацікавлений у розвитку сучасної інформатичної освіти.

Щоб долучитися до заходу потрібно пройти реєстрацію за відповідним посиланням. Кількість місць для офлайн-присутності обмежена, проте всі зареєстровані учасники зможуть доєднатися до обговорення в онлайн-форматі.

Оновлена концепція інформатичної галузі, як і концепції інших освітніх напрямів, буде представлена громадськості весною 2025 року. Реалізація оновленого змісту почнеться восени 2025 року у 5 класах — одночасно з реформами в мистецькій, технологічній та природничій сферах. У межах змін також планується осучаснення матеріально-технічної бази шкіл: обладнання новітніх лабораторій, майстерень і студій.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Складаємо штатний розпис закладу дошкільної освіти

З’ясуємо, як проєктують штатний розпис дошкільного закладу і які зміни врахувати згідно з новим Законом про дошкільну освіту та новими Типовими штатними нормативами. Допоможемо вам внести зміни в штатний розпис, обрати форму та заповнити її без помилок
59600

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11566

Дидактичні ігри для дітей

Дидактична гра — ефективний інструмент для розвитку дошкільнят. Якими мають бути дидактичні ігри для дошкільнят, щоб було і цікаво, і корисно? Приклади готових дидактичних ігор — у статті
275563

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
22149

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді