Центр досліджень визвольного руху оприлюднив повну колекцію передвоєнного молодіжного пластового часопису «Вогні», який видавався з 1931 по 1939 рік.
Тепер кожен може ознайомитися з 60 випусками журналу «Вогні» (1931–1939), який видавала заборонена тоді організація української молоді «Пласт».
Скановані випуски журналу можна знайти в Електронному архіві українського визвольного руху.
Польська влада заборонила часопис через страх перед відновленням активної боротьби за незалежність, а спортивні та юнацькі товариства на зразок «Пласту» могли стати основою і резервом для майбутніх українських збройних сил.
Журнал «Вогні» підтримував таємні пластові гуртки та самовиховання української молоді. Як зазначалось під назвою видання — це був «ідеологічний журнал нового покоління». Саме тут вперше почав публікуватись відомий український поет Богдан-Ігор Антонич.
У виданні публікували інтелектуальні та історичні статті, поезію та оповідання, дискусійні статті щодо практики і методів організації виховання молоді.
Сам «Пласт» був осередком виховання молоді у дусі підготовки до майбутньої боротьби та збереження національної ідентичності.
Виберіть конспект заняття або майстер-клас із художньої праці, що найбільше сподобається вашим вихованцям
Нетрадиційні техніки малювання в дитячому садку для дошкільників: презентація, зразки, алгоритми. Які образотворчі техніки посильні для дітей у молодшій, середній та старшій групах
Долучіть дошкільників до художньо-продуктивної діяльності зі створення іграшок з паперу, картону, ниток. Зробіть із картону та ниток таксу або сконструюйте з паперу лева. Підкажіть дітям, що персонажів для театру також можна виготовити з паперу, наприклад, свинку — для настільного театру, а цілу сімейку котів — для вистави пальчикового театру
Які визначено компетентності вчителів початкових класів та які вміння для їх реалізації важливі
Вам у поміч матеріали для укладання посадової інструкції вихователя-методиста.Зможете скачати зразок інструкції у форматі Word і доповнити її з огляду на специфіку діяльності вашого закладу