У 2027 році кількість дошкільнят в Україні скоротиться до рекордного мінімуму

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
«Такої катастрофи ще не було»: заступниця Лісового озвучила прогноз щодо кількості дошкільнят в Україні на 2027 рік

Кількість дітей дошкільного віку

report_11614439.gif   Зміни в освітньому законодавстві: травень 2025
   Скачати  

             

У 2027 році в Україні кількість дітей дошкільного віку скоротиться до 570 тисяч. Це найнижчий показник за всю історію, і тенденція до зменшення триває вже кілька років.

Закон про дошкільну освіту: зміни в локальних документах

Про критичність ситуації розповіла Анастасія Коновалова, заступниця міністра освіти і науки з питань дошкільної освіти. 

Вона наголосила, що країна стикнулася з гострою демографічною кризою, яка потребує нових підходів до організації дошкільної освіти.

 «У 2027 році в Україні дітей віком 1–6 років буде всього 570 тисяч. Це безпрецедентне падіння, і система дошкільної освіти має адаптуватися до нових реалій. Нам потрібно зберегти мережу садочків, зробити її гнучкішою. Саме тому реформа дошкільної освіти та оновлений закон, що набув чинності з 1 січня 2025 року, покликані розв’язати ці проблеми», — зауважила заступниця очільника МОН.

Також вона зазначила, що нині в дитячі садки почали приходити діти, народжені у період пандемії COVID-19 та повномасштабної війни.

За словами Анастасії Коновалової, реформа дошкільної освіти допоможе розширити доступ дітей до якісного навчання та адаптувати систему, яка не зазнавала суттєвих змін уже три десятиліття.

Джерело: LB.ua

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вибір підручників: що потрібно знати керівництву школи та вчителям

Вибір підручників є одним з важливих елементів для забезпечення якості освіти учнів. Які навчальні матеріали та завдання обрати, найкраще знають вчителі. Тому саме вчителів долучають до участі в конкурсному відборі підручників. Який порядок вибору підручників, які результати цього вибору в 2024/2025 навчальному році – далі у статті
92

Внутрішня система забезпечення якості освіти: як школа гарантує якісну освіту?

Внутрішня система забезпечення якості освіти об’єднує умови, чіткі процедури та конкретні заходи всередині школи. Чи важливіша вона за інституційний аудит? Відповідь – у статті.
422

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11230

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
21650

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді