95 років Ліні Костенко: життя, присвячене слову, правді та Україні

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
19 березня — День народження Ліни Костенко

Ювілей Ліни Костенко: 95 років

report_11614439.gif   Зміни в освітньому законодавстві: травень 2025
   Скачати  

             

19 березня Ліні Василівні Костенко виповнюється 95 років. Її поезія зворушила мільйони сердець, і складно знайти українця, якого б не торкнули глибокі, пронизливі вірші, що звучать як афоризми та містять вічні істини. 

Перший вірш Ліни опублікували у 1946 році в дитячій газеті «Зірка». Однак ще за рік до цього молода поетеса передала свою рукописну збірку Павлу Тичині, коли він відвідав її школу № 123 на Куренівці.

Під час вибору майбутньої професії Ліна спочатку планувала стати вчителькою і вступила до Київського педагогічного інституту, прагнучи продовжити шлях батьків. Та любов до поезії взяла верх, і вона поступила до Літературного інституту в москві. Вже на той час її вірші вирізнялися особливим стилем і викликали захоплення. 

Ліна Костенко — справжня майстриня слова, чия поезія стала зразком відданості та служіння своєму народові. Вона пробуджує в людині почуття добра та справедливості, допомагаючи осмислити важливі життєві проблеми. Її творчість творить нову людину, глибоко замислюючись над сутністю буття. 

Її вважають генієм літератури, стійкою жінкою та живою легендою, а її життєвий шлях є прикладом для багатьох українців, джерелом невичерпної мудрості. Слова Ліни Костенко надихають на зміни та змушують розмірковувати над вічними питаннями. Упродовж всього свого життя вона не боялася влади, завжди висловлювала правду і була моральним орієнтиром для багатьох. 

Вітаємо Ліну Василівну з ювілеєм і бажаємо міцного здоров’я, сили духу, а також миру і процвітання України!

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вибір підручників: що потрібно знати керівництву школи та вчителям

Вибір підручників є одним з важливих елементів для забезпечення якості освіти учнів. Які навчальні матеріали та завдання обрати, найкраще знають вчителі. Тому саме вчителів долучають до участі в конкурсному відборі підручників. Який порядок вибору підручників, які результати цього вибору в 2024/2025 навчальному році – далі у статті
99

Внутрішня система забезпечення якості освіти: як школа гарантує якісну освіту?

Внутрішня система забезпечення якості освіти об’єднує умови, чіткі процедури та конкретні заходи всередині школи. Чи важливіша вона за інституційний аудит? Відповідь – у статті.
451

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11234

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
21660

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді