Уряд виділив майже 500 млн грн на модернізацію кабінетів у рамках реформи «Профільна школа»

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Майже 500 млн грн на осучаснення кабінетів профільної старшої школи

Обладнання для кабінетів профільної старшої школи

report_11614439.gif   Зміни в освітньому законодавстві: травень 2025
   Скачати  

             

У Кабінеті Міністрів України ухвалили порядок розподілу субвенції на суму 499,4 млн грн для модернізації освітнього простору в рамках реформи «Профільна школа» — третього етапу ініціативи «Нова українська школа».

Про новий профстандарт для вчителя

Виділене фінансування дозволить придбати сучасне навчальне обладнання, оновити меблі та створити спеціалізовані кабінети для вивчення біології, фізики, хімії, географії, математики, а також облаштувати STEM-лабораторії.

На субвенцію можуть претендувати комунальні заклади освіти, які:

  • працюють у змішаному або очному форматі;
  • з 2027/2028 навчального року надаватимуть профільну середню освіту.

Місцеві ради та обласні військові адміністрації визначать у кожному регіоні школу, яка найбільше потребує оновлення, і подадуть заявки. У Києві таких шкіл може бути до десяти. Спеціальна комісія з представників Міністерства освіти і науки, Міністерства фінансів та профільного комітету Верховної Ради ухвалить рішення щодо розподілу коштів.

Гроші для субвенції будуть виділені з залишків освітньої субвенції, що залишаться на 1 січня 2025 року.

Модернізація навчальних просторів є важливим етапом реформи старшої школи. Оснащення шкіл сучасними лабораторіями та кабінетами сприятиме покращенню якості освіти, надаючи учням можливість обирати профільне навчання та предмети, що відповідають їхнім інтересам і майбутнім професійним планам.

За інфорацією МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Вибір підручників: що потрібно знати керівництву школи та вчителям

Вибір підручників є одним з важливих елементів для забезпечення якості освіти учнів. Які навчальні матеріали та завдання обрати, найкраще знають вчителі. Тому саме вчителів долучають до участі в конкурсному відборі підручників. Який порядок вибору підручників, які результати цього вибору в 2024/2025 навчальному році – далі у статті
99

Внутрішня система забезпечення якості освіти: як школа гарантує якісну освіту?

Внутрішня система забезпечення якості освіти об’єднує умови, чіткі процедури та конкретні заходи всередині школи. Чи важливіша вона за інституційний аудит? Відповідь – у статті.
451

Педагогічні читання: нетрадиційні форми проведення

Як провести педагогічні читання в закладі освіти нетрадиційно? Як організувати підготовку до педагогічних читань та інтерактивну роботу під час їх проведення — читайте та використовуйте детальні алгоритм та опис у статті
11234

Сходинками самоосвіти — до професійного зростання

Самоосвіта вихователя — рушійна сила його професійного розвитку. Які складники самоосвіти і що зробити, щоб самоосвіта не була стихійною і безсистемною — розглядаємо у статті. Скористайтеся також анкетою, щоб з'ясувати рейтинг чинників самоосвіти.
21660

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді