МОН представило ключові досягнення за місяць: безпека в закладах, реформа старшої школи та навчання за кордоном

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Міністерство освіти і науки сформувало дайджест основних досягнень за лютий

Освітній процес в Україні

report_11614439.gif   Зміни в освітньому законодавстві: квітень 2025
   Скачати  

             

Міністерство освіти і науки України оприлюднило другий випуск щомісячного дайджесту щодо розвитку середньої освіти. У ньому висвітлені ключові проєкти, результати роботи за лютий та плани на березень 2025 року.

Безпека життєдіяльності під час канікул

🔹 Програма «Школа офлайн» та безпека навчальних закладів

Насамперед у МОН продовжують реалізацію комплексної політики «Школа офлайн», метою якої є забезпечення доступу до якісної та безпечної очної освіти. На державну субвенцію для облаштування укриттів подано 259 проєктів, з яких вже затверджено понад 108 у громадах з високим рівнем безпекових ризиків. Найближчим часом буде розглянуто заявки громад із нижчим рівнем загрози.

Окрім того, уряд виділив фінансування на добудову 27 укриттів, що були закладені у 2024 році й нині готові щонайменше на 40%. У березні заплановано другий етап розподілу коштів.

Перші підземні школи-укриття вже почали працювати в Запорізькій області. Наразі функціонують п’ять таких закладів, а до кінця березня очікується відкриття ще чотирьох — у Запорізькій, Сумській та Чернігівській областях.

Також у лютому уряд виділив 227,5 млн грн на протипожежний захист шкіл. Фінансування отримають 455 закладів, серед яких 17 військових ліцеїв.

🔹 Освіта українських дітей за кордоном

Щодо освіти українських дітей за кордоном, то в лютому заступниця міністра освіти і науки Надія Кузьмичова представила стратегію підтримки таких дітей під час візиту до Парижа.

Серед ключових ініціатив:

  • ухвалення змін до законодавства для визнання оцінок, здобутих за кордоном;
  • запуск громадського обговорення постанови щодо визнання результатів навчання на платформі «Є-Демократія».

🔹 Реформа старшої школи та оновлення підручників

Зокрема триває підготовка до реформи старшої школи: з 1 вересня 2025 року розпочнуть пілотні запуски у 30 ліцеях-амбасадорах. МОН також розробляє нову освітню програму для профільної середньої освіти.

26 лютого відбулася презентація оновленого підходу до створення підручників, що передбачає розробку електронних додатків, зокрема для дітей з особливими освітніми потребами.

🔹 Оновлення курсу «Захист України»
Окрім того, уряд змінив порядок використання субвенції на предмет «Захист України». Тепер інститути післядипломної освіти можуть спрямовувати кошти на професійну підтримку вчителів через супервізію. Першу групу супервізорів уже відібрано, їхнє навчання стартує навесні. Також розробляються дві нові програми підвищення кваліфікації вчителів — з використання БПЛА та стрілецької підготовки.
Ознайомитися з першим дайджестом МОН можна за посиланням

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Освітня субвенція у 2025 році: який розподіл коштів

Освітня субвенція — це один із трансфертів, що отримують місцеві бюджети з державного бюджету на спільні цільові програми. Про обсяги освітньої субвенції та перелік витрат, на які можна витрачати кошти субвенції — у цьому огляді.
2793

Інтегроване заняття: суть, структура, підготовка

Як інтегрувати зміст освіти, формувати у дітей цілісне світобачення та здатність побачити взаємозв’язки між людиною і світом речей, природи, культури? Один із шляхів — інтегровані заняття. Досвід показує, що інтегрований підхід успішно може застосовуватися щоденно. Тож цей матеріал — про інтегровані заняття.
35363

Моніторинг якості освіти у ЗЗСО

Які види, методи та форми моніторингу якості освіти є? Хто може ініціювати та проводити моніторинг якості освіти?
33490

Що таке педагогічна діагностика та які критерії оцінювання досягнень дітей важливі

Нетиповий погляд на діагностику знань дітей дошкільного віку. Міркування про те, які критерії оцінювання знань дітей важливі, як часто і навіщо оцінювати дітей у дошкільному закладі. Перегляньте унікальні відеозаписи, щоб поміркувати разом із колегами, надихнутися новими ідеями та не потонути в тотальному оцінюванні дітей.
34355

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді