Головні ініціативи МОН за місяць: безпека, профільна школа та оновлення освіти

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Міністерство освіти і науки сформувало дайджест основних досягнень за січень

Головні ініціативи МОН за місяць

Безпека життєдіяльності під час канікул

Упродовж січня Міністерство освіти і науки України активно працювало над впровадженням ключових змін у шкільній освіті. Серед основних напрямів — безпечне освітнє середовище, реформа старшої профільної школи та оновлення освітніх програм.

🔹 Безпека у школах

МОН продовжує реалізацію політики «Школа офлайн», що передбачає заходи з посилення безпеки. Для цього держава виділила 6,2 млрд грн на облаштування укриттів, 1,6 млрд грн — на шкільні автобуси та 500 млн грн — на протипожежний захист. Також триває комплексний експериментальний проєкт із безпеки у 940 школах, де запроваджено відеоспостереження, патрулювання території та встановлення тривожних кнопок. Важливу роль у забезпеченні порядку відіграє Служба освітньої безпеки, у складі якої вже працюють 1250 інспекторів.

🔹 Реформа старшої профільної школи

МОН продовжило підготовку до впровадження профільного навчання. Відбулися громадські обговорення реформи в Черкасах і Чернівцях за участі представників 119 громад. Також сформовано робочу групу для розроблення Типової освітньої програми, що дозволить учням обирати предмети відповідно до своїх інтересів.

🔹 Оновлення змісту освіти

Розпочато оновлення Державного стандарту початкової освіти, що стане основою для сучасних програм та підручників. Також триває робота над освітніми галузями в межах НУШ — оновлюються навчальні програми, розробляються рекомендації для підручників та моделі сучасних навчальних кабінетів.

🔹 Обладнання шкіл

Для оновлення матеріально-технічної бази уряд виділив 2 млрд грн. Гроші спрямують на закупівлю сучасного обладнання для природничих і математичних кабінетів у школах.

🔹 Оцінювання та підтримка вчителів

МОН запустило серію вебінарів для педагогів щодо нової системи оцінювання учнів. Також стартувала програма супервізії для вчителів предмета «Захист України», де 75 супервізорів надаватимуть професійну підтримку педагогам.

🔹 Підготовка нових освітніх лідерів

До команди МОН приєдналися нові фахівці в межах програми ReFormEd. Вона зібрала понад 500 заявок, а після інтенсивного навчання було представлено 10 освітніх проєктів.

У лютому планується запуск офіційного сайту з детальною інформацією про реформи та перші напрацювання, які будуть представлені навесні. МОН продовжує працювати над удосконаленням української освіти, забезпечуючи якісне навчання в сучасних умовах.

Джерело: МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як скласти протокол батьківських зборів у ЗДО

Як скласти протокол батьківських зборів легко та ефективно. Скористайтеся поданою структурою протоколу, яка прийнятна для загальних та групових батьківських зборів.
103039

Індивідуальна програма розвитку учня школи

Для учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються у вашому закладі освіти, потрібно розробити індивідуальну програму розвитку. Хто розробляє цей документ, на основі якої інформації та які частини він має містити - розбираємо в статті
103043

Безпечне освітнє середовище закладу освіти

Що таке безпечне освітнє середовище, його ознаки та принципи? Як забезпечити психологічно безпечне середовище? Які заходи необхідно впровадити у вашому закладі освіти — читайте у статті.
121312

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді