Вчителі отримають доплати з нового навчального року: роз’яснення міністра освіти і науки

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
Лісовий про зарплати вчителів: з вересня — доплати, але грошей на масштабне підвищення немає

Доплати до зарплат вчителів


Із початком навчального року 2024-2025 українським педагогам передбачені доплати у розмірі 2000 гривень. Про це заявив міністр освіти і науки Оксен Лісовий під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

Посадова інструкція вчителя: оновлена

Загальний фонд на виплату зарплат вчителям у державному бюджеті на 2025 рік становить 103,2 млрд гривень. Додатково уряд виділив ще майже 12 млрд гривень, що дозволило запровадити підвищення виплат вчителям.

«Ми змогли збільшити фінансування: з початку навчального року доплата становитиме 1000 гривень, а з вересня 2025 року — вже 2000 гривень. Загалом ці зміни передбачені у рамках додаткових 12 мільярдів гривень, передбачених у бюджеті», — зауважив очільник освітнього відомства.

Однак уряд поки не має можливості для масштабного підвищення зарплат усім педагогічним працівникам. Як підрахували в МОН, для реалізації такого сценарію необхідно близько 270 млрд гривень, що є непосильним навантаженням для бюджету в умовах війни.

«Якщо хтось знає реальне джерело таких коштів, будемо раді співпрацювати, але наразі ми їх не знаходимо», — прокоментував міністр освіти і науки. 

У МОН працюють над подальшими планами щодо підвищення зарплат у всіх освітніх рівнях — від дошкільної до вищої освіти. Проте впровадження змін залежатиме від економічної ситуації та можливостей державного бюджету.

Джерело: УНН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Моніторинг якості освіти у ЗЗСО

Які види, методи та форми моніторингу якості освіти є? Хто може ініціювати та проводити моніторинг якості освіти?
33508

Безпечні заклади освіти у період війни

Мета Концепції безпеки закладів освіти – створити рівні, належні та безпечні умови здобуття освіти, організувати безпечний освітній простір в умовах війни. Концепція залишається актуальною, тож пригадайте основі її положення.
5357

Атестація вчителів у 2025 році: що? де? коли?

Процедура атестації педагогічних працівників триває ледь не увесь навчальний рік. Нелегко всі процеси тримати в голові — що й коли підготувати, виконати… Тож зібрали тут основне
97114

Як організувати цивільний захист у школі

Об’єктами уражень ворога часто стає цивільне населення. Убезпечити дітей у закладах освіти – найважливіше завдання педагогів. Що повинен робити кожен учасник освітнього процесу, хто керує цивільним захистом у закладі освіти і як організувати цей процес – читаймо далі
103963

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді