МОН оновить Держстандарт початкової освіти
Перевірки та інституційний аудит: яка різниця
У Міністерстві освіти і науки планують оновити чинний Державний стандарт початкової освіти для того, щоб врахувати освітні тенденції та виклики української сфери освіти в умовах воєнного стану.
Таку інформацію повідомила координаторка напряму «Зміст освіти» Офісу впровадження НУШ Міністерства освіти і науки Катерина Молодик.
Як вона зауважила, Держстандарт початкової освіти має співвідноситись із структурами стандартів, що були затверджені пізніше — Державний стандарт базової середньої освіти (2020) та Державний стандарт профільної середньої освіти (2024).
Заплановано, що оновлення стануть основою для створення модельних навчальних програм і підручників з навчальних предметів та інтегрованих курсів для 1-4 класів та іншого сучасного освітнього контенту. За відповідними програмами й підручниками навчатимуться учні початкових класів після оновлення стандарту.
Нині МОН створило робочу групу, яка має розробити пропозиції щодо відповідних змін. До її складу включено представників МОН, науковців і педагогів.
Окрім роботи над змістом стандарту, члени робочої групи опрацьовуватимуть нову редакцію базового навчального плану та опис компетентнісного потенціалу й переліку базових знань для кожної освітньої галузі.
Результати роботи групи мають бути представлені Директорату шкільної освіти МОН до кінця березня.
За інформацією Освіта.юа