За даними ЮНІСЕФ, починаючи з березня 2014 року, принаймні 109 дітей отримали важкі поранення і 42 вбиті внаслідок зіткнення з мінами та вибуховими предметами, які залишились після бойових дій у Донецькій та Луганській областях. Станом на кінець березня 2015 року було вилучено 33 717 вибухонебезпечних предметів в Донецькій та Луганській областях.
Наразі існує проблема недостатньої поінформованості щодо небезпеки вибухових предметів, що загрожує життю громадян. Тому Міністерство охорони здоров’я України спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) працюватимуть над розробкою програми освітніх заходів, спрямованих на ознайомлення з небезпекою мін та вибухових предметів.
У вересні минулого року ЮНІСЕФ разом із партнерами, презентували перший етап інформаційної кампанії, під час якої 200 000 дітей отримали освітньо-інформаційні матеріали. Так, було надруковано та розповсюджено 600 000 інформаційних листівок для дітей і дорослих, 20 000 плакатів отримали школи. МОН України и також підготувало та видало Методичні рекомендації для вчителів щодо особливостей спілкування з дітьми про ризики і небезпеки вибухових пристроїв.
Нещодавно ЮНІСЕФ та партнери розпочали другий етап освітніх заходів з мінної безпеки на територіях, що постраждали від конфлікту, щоб забезпечити 500 000 дітей та їх сімей важливою інформацією про ризики, пов'язані з мінами та вибухівкою. Також ЮНІСЕФ разом з Данською групою з розмінування (Danish Demining Group) планують провести дослідження, тренінги для 100 вчителів та шкільних психологів з підвищення рівня мінної безпеки та розповсюдить інформацію за допомогою ЗМІ та соціальних мереж.