Громадське обговорення проєкту МОЗ щодо змін у Календарі щеплень
Календар профілактичних щеплень: що врахувати
У Міністерстві охорони здоров’я опублікували для громадського обговорення проєкт наказу про внесення змін до календаря профілактичних щеплень в Україні.
Відповідне повідомлення опублікували на сайті МОЗ, де можна детальніше ознайомитися зі змістом проєкту.
Серед основних змін, які пропонується внести до Національного календаря щеплень:
- планові профілактичні щеплення дітей проти гепатиту В проводяться у віці 2 місяці (1-а доза), 4 місяці (2-а доза), 6 місяців (3-я доза) та 18 місяці (4-а доза) незалежно від маси тіла при народженні.
- дітям, яким не виповнилося дев’ять місяців, проводять щеплення проти туберкульозу без попереднього проведення туберкулінової шкірної проби / тесту вивільнення гамма-інтерферону в разі відсутнього відомого контакту з людиною, яка хворіє на туберкульоз. Після досягнення дев’ятимісячного віку виконанням щеплення проводиться після проведення туберкулінової шкірної проби / тесту вивільнення гамма-інтерферону у разі отримання негативного результату.
- вакцинація дітей для профілактики поліомієліту проводиться за віком 2 місяці (1-а доза), 4 місяці (2-а доза), 6 місяців (3-я доза), 18 місяців (4-а доза) та 6 років (5-а доза). Таким чином, введення вакцини проти поліомієліту в віці 14 років скасовується.
- вакцинація дітей для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи проводиться у віці 12 місяців (1-а доза) та у 4 роки (2-а доза).
- вакцинація проти папіломавірусної інфекції проводиться дівчатам у віці від 12 років до 13 років 11 місяців 29 днів, починаючи з 01 січня 2026 року, одноразово. Дівчатам, які живуть з ВІЛ, та дітям, які постраждали від сексуального насильства, вакцину проти ВПЛ слід вводити якомога раніше, починаючи з 9 років. Вакцинація дівчат, які живуть з ВІЛ, має проводитися з використанням тридозового графіку вакцинації.
Свої коментарі, зауваження та пропозиції до проєкту наказу можна надсилати у вигляді порівняльної таблиці до 01 лютого 2025 року в письмовому на адресу Міністерства охорони здоров’я України: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601 або на електронну адресу [email protected].
За інформацією МОЗ