Громадське обговорення проєкту МОЗ щодо змін у Календарі щеплень

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
МОЗ оприлюднило проєкт наказу про внесення змін до Календаря щеплень

Оновлення Календаря щеплень

Календар профілактичних щеплень: що врахувати

У Міністерстві охорони здоров’я опублікували для громадського обговорення проєкт наказу про внесення змін до календаря профілактичних щеплень в Україні.

Відповідне повідомлення опублікували на сайті МОЗ, де можна детальніше ознайомитися зі змістом проєкту. 

Серед основних змін, які пропонується внести до Національного календаря щеплень:

  • планові профілактичні щеплення дітей проти гепатиту В проводяться у віці 2 місяці (1-а доза), 4 місяці (2-а доза), 6 місяців (3-я доза) та 18 місяці (4-а доза) незалежно від маси тіла при народженні.
  • дітям, яким не виповнилося дев’ять місяців, проводять щеплення проти туберкульозу без попереднього проведення туберкулінової шкірної проби / тесту вивільнення гамма-інтерферону в разі відсутнього відомого контакту з людиною, яка хворіє на туберкульоз. Після досягнення дев’ятимісячного віку виконанням щеплення проводиться після проведення туберкулінової шкірної проби / тесту вивільнення гамма-інтерферону у разі отримання негативного результату.
image91
Порушення мовлення в дітей: що має знати виховательПоказники розвитку мовлення дитини орієнтовні. Кожна дитина має індивідуальні психічні та фізичні особливості. Тому не поспішайте робити висновки на підставі незначних відхилень від загальновстановлених норм.
У кожному дитячому садку є вихованці, які мають порушення мовлення. Проте не в кожному з них є вчитель-логопед, який організує корекційну роботу. Поміркуймо, що слід взяти до уваги вихователю, аби вчасно виявити порушення мовлення в дитини та надати їй необхідну допомогу
  • вакцинація дітей для профілактики поліомієліту проводиться за віком 2 місяці (1-а доза), 4 місяці (2-а доза), 6 місяців (3-я доза), 18 місяців (4-а доза) та 6 років (5-а доза). Таким чином, введення вакцини проти поліомієліту в віці 14 років скасовується.
  • вакцинація дітей для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи проводиться у віці 12 місяців (1-а доза) та у 4 роки (2-а доза).
  • вакцинація проти папіломавірусної інфекції проводиться дівчатам у віці від 12 років до 13 років 11 місяців 29 днів, починаючи з 01 січня 2026 року, одноразово. Дівчатам, які живуть з ВІЛ, та дітям, які постраждали від сексуального насильства, вакцину проти ВПЛ слід вводити якомога раніше, починаючи з 9 років. Вакцинація дівчат, які живуть з ВІЛ, має проводитися з використанням тридозового графіку вакцинації.

Свої коментарі, зауваження та пропозиції до проєкту наказу можна надсилати у вигляді порівняльної таблиці до 01 лютого 2025 року в письмовому на адресу Міністерства охорони здоров’я України: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601 або на електронну адресу [email protected].

За інформацією МОЗ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Атестаційний лист: як оформити

Перед керівником закладу освіти постає питання оформлення документації з атестації. А педагогу, що атестується, цікаво, за якими критеріями буде оцінюватися робота. Допоможемо розібратися з питанням Атестаційного листа.
40923

Що таке педагогічна діагностика та які критерії оцінювання досягнень дітей важливі

Нетиповий погляд на діагностику знань дітей дошкільного віку. Міркування про те, які критерії оцінювання знань дітей важливі, як часто і навіщо оцінювати дітей у дошкільному закладі. Перегляньте унікальні відеозаписи, щоб поміркувати разом із колегами, надихнутися новими ідеями та не потонути в тотальному оцінюванні дітей.
33396

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція) затверджено 12 січня 2021 року наказом МОН №33. БКДО визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку. А також умови, за яких ці результати можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
97276

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді