Громадське обговорення проєкту МОЗ щодо змін у Календарі щеплень

Автор
редактор стрічки новин порталу «Педрада»
МОЗ оприлюднило проєкт наказу про внесення змін до Календаря щеплень

Оновлення Календаря щеплень

Календар профілактичних щеплень: що врахувати

У Міністерстві охорони здоров’я опублікували для громадського обговорення проєкт наказу про внесення змін до календаря профілактичних щеплень в Україні.

Відповідне повідомлення опублікували на сайті МОЗ, де можна детальніше ознайомитися зі змістом проєкту. 

Серед основних змін, які пропонується внести до Національного календаря щеплень:

  • планові профілактичні щеплення дітей проти гепатиту В проводяться у віці 2 місяці (1-а доза), 4 місяці (2-а доза), 6 місяців (3-я доза) та 18 місяці (4-а доза) незалежно від маси тіла при народженні.
  • дітям, яким не виповнилося дев’ять місяців, проводять щеплення проти туберкульозу без попереднього проведення туберкулінової шкірної проби / тесту вивільнення гамма-інтерферону в разі відсутнього відомого контакту з людиною, яка хворіє на туберкульоз. Після досягнення дев’ятимісячного віку виконанням щеплення проводиться після проведення туберкулінової шкірної проби / тесту вивільнення гамма-інтерферону у разі отримання негативного результату.
image16
Порушення мовлення в дітей: що має знати виховательПоказники розвитку мовлення дитини орієнтовні. Кожна дитина має індивідуальні психічні та фізичні особливості. Тому не поспішайте робити висновки на підставі незначних відхилень від загальновстановлених норм.
У кожному дитячому садку є вихованці, які мають порушення мовлення. Проте не в кожному з них є вчитель-логопед, який організує корекційну роботу. Поміркуймо, що слід взяти до уваги вихователю, аби вчасно виявити порушення мовлення в дитини та надати їй необхідну допомогу
  • вакцинація дітей для профілактики поліомієліту проводиться за віком 2 місяці (1-а доза), 4 місяці (2-а доза), 6 місяців (3-я доза), 18 місяців (4-а доза) та 6 років (5-а доза). Таким чином, введення вакцини проти поліомієліту в віці 14 років скасовується.
  • вакцинація дітей для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи проводиться у віці 12 місяців (1-а доза) та у 4 роки (2-а доза).
  • вакцинація проти папіломавірусної інфекції проводиться дівчатам у віці від 12 років до 13 років 11 місяців 29 днів, починаючи з 01 січня 2026 року, одноразово. Дівчатам, які живуть з ВІЛ, та дітям, які постраждали від сексуального насильства, вакцину проти ВПЛ слід вводити якомога раніше, починаючи з 9 років. Вакцинація дівчат, які живуть з ВІЛ, має проводитися з використанням тридозового графіку вакцинації.

Свої коментарі, зауваження та пропозиції до проєкту наказу можна надсилати у вигляді порівняльної таблиці до 01 лютого 2025 року в письмовому на адресу Міністерства охорони здоров’я України: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601 або на електронну адресу [email protected].

За інформацією МОЗ

Дитяче меню під час свят

Статті за темою

Усі статті за темою

Як розробити стратегію розвитку закладу освіти

Розробити стратегію розвитку закладу — означає спроєктувати бажаний стан закладу освіти, що містить місію, цінності, основні принципи діяльності, цілі, візію та конкретні заходи з реалізації стратегії. Розбираємо цей документ у статті.
54853

Графік відпусток у закладі освіти

Графік відпусток — обов’язковий документ. За відсутність графіка чи не ознайомлення з ним працівників Держпраці притягує керівників до адміністративної відповідальності. Перевірте, чи правильно склали, затвердили й погодили документ
53390

Переглядаємо інструкції з охорони праці в закладі освіти

Інструкції мають відповідати законодавству про охорону праці. Як бути, якщо законодавство змінилося: розробляти нову інструкцію чи внести зміни у наявну? Якщо жодних змін не було, як продовжити строк дії інструкцій?
28703

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді