Впровадження нових моделей дошкільної освіти: проєкт про мобільний дитячий садок

Блок під заголовком новини 1  Підпишіться на Telegram-канал Педрада. Новини! Тримаємо руку на пульсі змін без паніки та спаму

Автор
голова правління Асоціації працівників дошкільної освіти, експерт з питань освіти, Київ
МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про мобільний дитячий садок

Мобільний дитячий садок

Закон про дошкільну освіту: що нового

У Міністерстві освіти і науки висунули для громадського обговорення проєкт Положення про мобільний дитячий садок, який розроблено відповідно до реалізації оновленого Закону України «Про дошкільну освіту».

Детальніше ознайомитися зі змістом проєкту можна в прикріпленому документі. 

Свої коментарі, зауваження та пропозиції до зазначеного проєкту Положення можна надсилати в довільній формі до 22 січня 2025 року на електронну адресу: [email protected]. Контактна особа: Нерянова Світлана. 

Окрім того, ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» наприкінці минулого року розпочала реалізацію інноваційного освітнього проєкту «Організаційно-педагогічні умови ефективного функціонування диверсифікованих моделей дошкільної освіти». 

Відповідний проєкт триватиме до червня 2025 року та спрямований на пошук ефективних моделей забезпечення в умовах воєнного стану та після його закінчення дошкільною освітою дітей, насамперед тих, які мешкають у прифронтових і гірських населених пунктах. 

Зокрема, серед завдань цього проєкту:

  • Розвиток диверсифікованих моделей дошкільної освіти — це дошкільні підрозділи, мобільні, сімейні дитсадки та інші нові моделі.
  • Залучення громад до освітнього процесу. Це дасть змогу максимально врахувати потреби кожної території, удосконалити модель державно-приватного партнерства, знайти нові моделі взаємодії громад із закладами дошкільної освіти.
  • Оптимізація витрат на утримання закладів дошкільної освіти через виведення на аутсорсинг непрофільних функцій (прибирання, харчування, прання, технічне обслуговування).

Нині до проєкту долучилися 59 закладів дошкільної освіти з різних регіонів країни. Досвід, якого вони набудуть під час проєкту, буде основою для апробації нових освітніх підходів, орієнтованих на потреби найуразливіших громад.

За матеріалами МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Тиждень безпеки в ЗДО: як спланувати та провести

Тиждень безпеки дитини є важливим для систематизації знань дітей про безпечну поведінку й довкілля. Діти мають дізнаватися про правила безпечної поведінки і від педагогів, і від батьків. Як організувати комплексну роботу із взаємодією всіх учасників освітнього процесу — дізнаємося із статті
114032

БКДО: Державний стандарт дошкільної освіти

Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція) затверджено 12 січня 2021 року наказом МОН №33. БКДО визначає вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку. А також умови, за яких ці результати можуть бути досягнуті відповідно до міжнародних стандартів якості освіти.
98629

Документація з цивільного захисту в ЗДО

Які документи з цивільного захисту потрібно складати у закладі дошкільної освіти? Вам на допомогу – корисна таблиця з посиланнями на нормативно-правові акти
1162

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді